Haberler

DAĞ YOLU CADDESİ’NDE YIKIMLAR BAŞLADI

Font Boyutu


26 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

DAĞ YOLU CADDESİ’NDE YIKIMLAR BAŞLADI

- GENİŞLETİLMESİ 20 YILDIR KONUŞULAN DAVUTKADI İLE ZÜMRÜTEVLER’İ BİRBİRİNE BAĞLAYACAK YOLDA İLK YIKIM YAPILDI.

BURSA – Bursa’da genişletilmesi 20 yıldır konuşulan Davutkadı ile Zümrütevler arasındaki Dağ Yolu Caddesi’nde kamulaştırılan binaların yıkımına başlanırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, birçok projede olduğu gibi yıllardır beklenen bir hizmeti daha gerçekleştirmenin kendilerine nasip olduğunu söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın daha yaşanabilir, ulaşılabilir ve sağlıklı bir kent olması hedefiyle yürüttüğü çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi, Davutkadı ile Zümrütevler’i birbirine bağlayacak Dağ Yolu Caddesi’nde kamulaştırılan binaların yıkımına başladı. Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ile birlikte genişletilecek yolla ilgili incelemelerde bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım İlçesi’nde yıllardır beklenen bir sıkıntıyı daha çözüme kavuşturduklarını belirterek, “Bursa’nın özellikle kent merkezinde açılması, genişletilmesi yıllardır konuşulan yollar var. Bunlardan biri de Dağ Yolu Caddesi. Siyasi hayatımızda bu yolun açılmasıyla ilgili birçok basın toplantısı yapmıştık. Birçok yatırımda olduğu gibi bunu da çözüme kavuşturmak bize nasip oldu. Dağ Yolu Caddesi’nin genişletilmesi amacıyla kamulaştırılan 41 parselden anlaşılan 20’sinin yıkımına başlattık. Diğer parsel sahipleriyle de görüşmelerimiz sürüyor. Bu yol açıldığında, kazanan Yıldırım ve Bursa olacak” diye konuştu.
Başkan Altepe, kamulaştırmalara hak edilen bedellerin ödendiğini belirterek, bölgedeki vatandaşların mağdur edilmediğini de sözlerine ekledi.

Keskin’den Altepe’ye teşekkür
Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin de yolların şehirlerin ana damarları olduğunu söyleyerek, Büyükşehir Belediyesi’nin Yıldırım’a nefes aldıracak ulaşım çalışmalarının önemine değindi. Keskin, Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe belediyeleriyle koordineli çalıştığını ifade ederek, “Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleriyle el ele gönül gönüle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yıldırım Belediyesi olarak bizim de ilçemizde yaptığımız yol çalışmalarımız devam ediyor. Bu yıkımla Teleferik bölgesine çıkış kolaylaşacak. Vatandaşlarımızdan çalışmalar sırasında anlayış bekliyorum” şeklinde konuştu.
Başkan Keskin, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye ilçeye verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın’ın da katıldığı çalışmada Başkan Altepe, Başkan Keskin ile birlikte yıkım çalışmasının startını verdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 26.07.2011 | Okunma sayısı:7012

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu