Haberler

DAĞ ETEĞİNDE YILLARIN SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından dağ eteğinde bulunan mahallelerdeki 18 noktaya yaptırılan yangın dolapları, ‘İtfaiye Haftası’ etkinlikleri kapsamında hizmete sunuldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ve AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar ile birlikte Alacahırka Mahallesi’nde yangın dolaplarının bulunduğu Ömür Sokak ve civarında incelemelerde bulundu. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan da mahallede iki ay önce yanan bir evde, yangın dolabındaki hortumların tatbikatını yaptırdı. Doğan, İtfaiye Teşkilatı’na verdiği destekten dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

 

“Hedefimiz yaşanılabilir Bursa”

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Maksem, İvazpaşa, Alacahırka ve Mollafenari gibi mahallelerde dar ve bayır semtlerde kurulan yangın dolaplarını olası yangınlara karşı, yetkili vatandaşların da kullanabileceğini belirtti. Dolaplarda, 200 metreye uzanan hortumlar ve söndürme tüplerinin bulunduğu belirten Başkan Altepe, “Bugün, dar sokaklarda olası yangınlara karşı yaşanan sıkıntılara dikkat çekmek amacıyla anlamlı bir icraat için bir araya geldik. İnsan odaklı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hedefimiz, yaşanılabilir bir Bursa ve tüm insanların mutlu olmasıdır” dedi.

 

Anahtarlar muhtarlarda

Maksem, İvazpaşa, Alacahırka ve Mollafenari’de 41 dar sokağın tespit edildiğini ifade eden Başkan Altepe, “Buradaki evler at üzerinde eşya taşınarak oluşturuldu. Sorun çok, farkındayız, bu yüzden buradayız. Bu sokakların dar ve bayır olmasından dolayı yangınlarda itfaiye araçları ulaşamıyordu. Araçsız olarak ve koşarak yangına müdahale etmeye çalışan itfaiyeciler de zor şartlarda çalışıyordu. Bizler Bursamız’ın sağlıklı bir şehir olmasını istiyoruz” diye konuştu. Yangınlarda saniyelerin dahi çok önemli olduğunu belirten Başkan Altepe, “Halkın yüzünü güldürmeye çabalıyoruz. Bursa’da ilk kez uygulanan bu çalışmayı hayata geçiriyoruz. Buradaki yangın dolaplarında, bir itfaiye aracında bulunması gereken tüm malzemeler bulunuyor” dedi. Dolapların anahtarlarının muhtarlarda bulunacağını belirten Başkan Altepe, ekipler tarafından konuyla ilgili eğitim verilen kişilerin, olası yangınlarda itfaiye gelene kadar yangına müdahale edebileceklerini de sözlerine ekledi. Başkan Altepe, daha sonra vatandaşların sıkıntılarını dinleyerek, “Sıkıntıları çözmek için buradayız” dedi.

Alacahırka Mahallesi Muhtarı Fevzi Dursun, Pınarbaşı Mahallesi Muhtarı Ömer Cihan ve Alipaşa Mahallesi Muhtarı Ali Bodur da mahallelerindeki soruna çözüm üreten Başkan Altepe’ye duyarlı hizmet anlayışından ötürü teşekkür etti.

Tarih: 01.10.2009 | Okunma sayısı:6245

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir