Haberler

CUMHURİYET RESEPSİYONUNDA RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Font Boyutu

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi´nde düzenlenen resepsiyonda Vali Şahabettin Harput ve eşi Funda Harput, davetlileri kapıda karşıladı. Resepsiyona Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Emniyet Müdürü Halil Yılmaz, Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Zeki Es, AK Parti Bursa milletvekilleri Hayrettin Çakmak, Sedat Kızılcıklı, CHP MYK üyesi ve Bursa milletvekili Abdullah Özer ile milletvekili Kemal Demirel ile siyasi parti il başkanları, kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.
Vali Harput, Cumhuriyet´in kolay kazanılmadığını belirterek, "Türk ulusu uzun bir ölüm ve kalım mücadelesi ile adeta yedi düvele karşı savaş verdi. Bildiğiniz gibi Cumhuriyet ile Türk milleti bir sınıfın, bir zümrenin veya bir kişinin değil, halkın egemenliğinin kabul edildiği bir sistemi benimsemektedir. Bu husus çok önemlidir. Cumhuriyet emin ellerde ilerlemeye devam ediyor. Sonsuza kadar da yaşayacaktır. 2023 yılında çok daha yukarılarda bir Türkiye´yi yediden yetmiş yediye herkesin ruhlarına ve gönüllerine yeni bir aşk ve heyecanla yüklüyoruz" dedi.
Gece, 10 Yıl Marşı´nın hep bir ağızdan seslendirilmesiyle sona erdi. Programın sonunda protokol üyeleri pasta kesti.
Bu arada, hava muhalefeti sebebiyle ertelenen Cumhuriyet Bayramı gösterileri ise pazar günü 11.00´de Heykel´deki Atatürk Anıtı önünde gerçekleşirilecek.

Tarih: 30.10.2010 | Okunma sayısı:4481

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir