Haberler

CUMHURİYET CADDESİ ŞENLENİYOR

Font Boyutu

26 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

CUMHURİYET CADDESİ ŞENLENİYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN NOSTALJİK TRAMVAYLA CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRDİĞİ CUMHURİYET CADDESİ, ÖZEL KONSERLERLE HAREKETLENİYOR.
- CUMHURİYET CADDESİ’Nİ KULLANAN VATANDAŞLAR, ALIŞVERİŞLERİNE EŞLİK EDEN ÖZEL KONSERLERLE KEYİFLİ ZAMAN GEÇİRMENİN DE TADINI ÇIKARIYOR.
- NOSTALJİK TRAMVAY, 28 MAYIS CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 17.00’DE YAPILACAK AÇILIŞ TÖRENİNDEN İTİBAREN HİZMETE BAŞLAYACAK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından çehresi yenilenen Cumhuriyet Caddesi, Büyükşehir Belediyesi Bandosu, Mehter Takımı konseri ve Karagöz-Hacivat gösterileriyle renklendi.

Büyükşehir Belediyesi’nin Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’nin çehresini değiştirecek yatırım bölgelerinden olan nostaljik tramvay çalışmalarının sürdüğü Cumhuriyet Caddesi, birbirinden güzel gösterilerle de cazibe merkezi haline geldi. Büyükşehir Belediye Bandosu’nun birbirinden popüler şarkılarla eğlenceli bir konser verdiği caddede, Bursa’nın simgelerinden olan Karagöz ve Hacivat’ın canlandırıldığı gösteri de vatandaşları adeta kahkahaya boğdu. Öte yandan Bursa Mehter Takımı da özel marşları seslendirerek, Bursalılara keyifli dakikalar yaşattı.
Bursa’daki değişime her alanda şahit olduklarını ifade eden vatandaşlar da kentin merkezinde yayalara açık hale getirilen mekanı cazibe merkezi olarak şehre kazandıran Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler. Vatandaşlar, nostaljik tramvay uygulamasının da Bursa’ya ve hanlar bölgesine hareketlilik getireceğini ifade ettiler.
Nostaljik tramvay, 28 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00’de yapılacak törenle hizmete başlayacak.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 26.05.2011 | Okunma sayısı:8635

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu