Haberler

CUMHURİYET CADDESİ NOSTALJİK TRAMVAYLA CANLANDI

Font Boyutu

30 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

CUMHURİYET CADDESİ NOSTALJİK TRAMVAYLA CANLANDI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN NOSTALJİK TRAMVAYLA CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRDİĞİ CUMHURİYET CADDESİ, VATANDAŞLARDAN BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR.
- YILDIRIM İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİ DE CUMHURİYET CADDESİ’NDE NOSTALJİK TRAMVAY KEYFİ YAŞADI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan nostaljik tramvay, Cumhuriyet Caddesi’ne hareket getirdi. Bursalıların büyük ilgi gösterdiği tramvay, Yıldırım İlköğretim Okulu öğrencilerine keyifli anlar yaşattı.

Büyükşehir Belediyesi’nin Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’ni canlandırmak amacıyla özel bir kent aksesuarı olarak hizmete sunduğu nostaljik tramvay, 7’den 70’e tüm vatandaşların ilgi odağı oldu. Büyükşehir Belediyesi Orkestrası konseri, Karagöz-Hacivat ve halk dansları gösterileriyle de renklenen Cumhuriyet Caddesi, nostaljik tramvayla bambaşka bir değer kazandı.

Cazibe merkezi
Cumhuriyet Caddesi’ndeki cephe düzenleme ve Tekel binasının yıkıldığı meydanda yapılan çalışmaların tamamlanmasıyla çehresi daha da güzelleşecek olan bölge, Bursa’nın cazibe merkezi haline gelecek.
Bölgenin UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınması noktasında çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Nostaljik tramvayın faaliyete geçmesiyle birlikte Cumhuriyet Caddesi hareketlendi. Cadde her gün daha da şenlenecek. Kent aksesuarı olarak Tatarlar Köprüsü ile Zafer Meydanı arasındaki 1,5 kilometrelik hatta çalışmaya başlayan tramvay, Cumhuriyet Caddesi’ne daha da hareket ve canlılık kazandıracak” diye konuştu.

Öğrencilere nostaljik tur
Büyükşehir Belediyesi tarafından bir hafta boyunca sabah ve öğleden sonra öğrencilerin gezdirileceği nostaljik tramvayda ilk konuklar, Vakıfköy ve Yıldırım ilköğretim okulları öğrencileriydi. Yıldırım İlköğretim Okulu’nda 6. sınıfta öğrenim gören Egemen Çalışkan, nostaljik turdan memnun olduğunu söyleyerek, “Tramvay güzel, sevdim. Bence Bursa’ya yakıştı. Cumhuriyet Caddesi daha güzel bir cadde oldu, çehresi değişti. Bu çalışmayı yapan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederim” dedi. Öğrencilerden Rabia Ecem Gülsen de yeşil beyaz olan tramvayın, Bursaspor’u ve Yeşil Bursa’yı andırdığı için özellikli olduğunu ifade etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 30.05.2011 | Okunma sayısı:18102

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu