Haberler

Cumhuriyet Bayramı´na özel muhteşem konser

Font Boyutu

 29 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

CUMHURİYET BAYRAMI’NA ÖZEL MUHTEŞEM KONSER
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ORKESTRA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN CUMHURİYETİN 91. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ NEDENİYLE DÜZENLENEN KONSERDE, 150 KİLİŞİK DEV SANATÇI KADROSU BURSALILARA UNUTULMAZ BİR AKŞAM YAŞATTI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE; “BİZLER DE VATANIMIZA VE ECDADIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ. ONLARIN YOLUNDA YÜRÜYECEĞİZ. DEVLETİMİZE VE BURSAMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ” DEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Cumhuriyet Bayramı Konseri’nde, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği bölümleri, Bursa Mehter Ekibi, Bando şefliği ve Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası’ndan oluşan 150 kişilik dev kadro seslendirdiği eserlerle Bursalıları mest etti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Cumhuriyet Bayramı Konseri’ ile Bursalılar Cumhuriyetin 91. Kuruluş yıldönümünü coşkuyla kutladı. Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Osmangazi Salonu’ndaki konsere, Bursalılar yoğun ilgi gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan konserde, ışık ve ses efektleriyle sahnelenen dans gösterisi izleyenlerden büyük alkış aldı. Daha sonra Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği bölümleri, Bursa Mehter Ekibi, Bando şefliği ve Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası’ndan oluşan 150 kişilik dev sanatçı kadrosu sahnede yerini aldı.
Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği’nin değerli eserlerini solo ve koro olarak seslendiren sanatçılar, yöresel parçalarla da sanatseverlere unutulmaz anlar yaşattı. ‘Bursa’nın ufak tefek taşları’ şarkısıyla bitirilen konserin sonunda Bursa Mehter Takımı da sahneye çıktı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve protokol üyeleriyle birlikte tüm izleyiciler, ellerindeki Türk bayraklarıyla birlikte coşkuyla Mehter Takımı’na eşlik etti.

“Bu bayrak hiçbir zaman göklerden inmeyecek"
Programın sonunda sahneye çıkan Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe, Türkiye’nin sevinç, heyecan, barış günü yaşadığını, Cumhuriyetimizin 91. kuruluş yıldönümünün kutlandığını hatırlattı. Tüm Bursalıların bayramını kutlayan Başkan Altepe, ”Güzel vatanı bizlere emanet eden, güzel vatanı yurt edinen ecdadımızı rahmetle anıyoruz. Kurtuluş Savaşı’nı yaparak Cumhuriyet’i bizlere emanet eden başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm silah arkadaşlarını rahmetle anıyoruz. Bizler de vatanımıza ve ecdadımıza sahip çıkacağız. Onların yolunda yürüyeceğiz. Devletimize ve Bursa’mıza sahip çıkacağız. Türk milletini parçalamak, haritadan kazımak istediler. Ama başaramadılar. Bundan sonra da başaramayacaklar. Bu bayrak hiçbir zaman göklerden inmeyecek. Bursa her zaman öncü olacak. Bu konserle gösterdik ki Bursa müziğin de başkenti. Başta Şube Müdürümüz Turgay Mercan olmak üzere tüm sanatçılarımızı tebrik ediyorum. Tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun” dedi.
Bursa Kent Konseyi (BKK) Başkanı Semih Pala ise, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından önemli bir organizasyona imza atıldığını belirtti. Bursa’nın her alanda olduğu gibi sanat alanında da gücünü gösterdiğini belirten Pala, Türkiye’nin böylesine bir konseri ilk defa gördüğünü ifade etti. Konseri düzenleyen Orkestra Şube Müdürü Turgay Mercan’a teşekkür eden Pala, sanatçıları tek tek izleyicilere alkışlattı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 29.10.2014 | Okunma sayısı:4634

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu