Haberler

CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

Font Boyutu

31 EKİM 2010

BASIN BÜLTENİ

CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
- BURSA’DA HAVA MUHALEFETİ NEDENİYLE ERTELENEN CUMHURİYET BAYRAMI GEÇİT TÖRENİ, HALKIN DA YOĞUN KATILIMIYLA COŞKU İÇİNDE YAPILDI.

BURSA – Bursa’da hava muhalefeti nedeniyle ertelenen Cumhuriyetin 87’nci yılı kutlamaları vatandaşların da yoğun katılımı ile Atatürk Caddesi’nde coşku içinde gerçekleşti.

Resmigeçit töreni Vali Şahabettin Harput, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Zeki Es’in tören aracından halkı selamlaması ile başladı. Milletvekilleri Ali Kul ile Canan Candemir Çelik ve AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın’ın da hazır bulunduğu törene, vatandaşların katılımı da yüksek oldu. Törende ilköğretim, lise ve dengi okulların halk dansları topluluklarının 7 yöreye ait halkoyunlarıyla keyifli görüntülere sahne olurken, Neriman Bale Okulu’nun dans gösterisi ise beğeniyle izlendi. Uludağ Üniversitesi Halk Dansları Topluluğu’nun gösterisi törenlere ayrı bir renk katarken, kutlamalar Büyükşehir Belediye Bandosu’nun marşları eşliğinde gerçekleştirilen resmigeçit yürüyüşü ile sona erdi. Büyükşehir Belediyesi Zabıta ve İtfaiye Daire başkanlıklarına bağlı ekipler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Polis ve Jandarma ekipleri, ilköğretim okulları ve liselerden gelen öğrenciler ile Bursa Mehter Takımı tören yürüyüşüne protokolü ve halkı selamladı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 31.10.2010 | Okunma sayısı:7807

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu