Haberler

Çöreler’e Avrupai spor tesisi

Font Boyutu

14 MAYIS 2016

BASIN BÜLTENİ

ÇÖRELER’E AVRUPAİ SPOR TESİSİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ORHANELİ’NİN ÇÖRELER MAHALLESİ’NE AVRUPAİ BİR SPOR SAHASI KAZANDIRIYOR.
- MAHALLE MUHTARI YAPILACAK TESİSE BAŞKAN ALTEPE’NİN İSMİNİ VERMEK İSTERKEN, BU YATIRIMLARIN BELEDİYE BÜTÇESİ İLE YAPILDIĞINI HATIRLATAN BAŞKAN ALTEPE, “BİZ GÖREVDE OLDUĞUMUZ SÜRECE İSMİMİZ HİÇBİR YERE KONULMAYACAK” DEDİ.
- ANCAK GELİŞMİŞ AVRUPA ŞEHİRLERİNDE BULUNAN BİR SPOR TESİSİNİ ÇÖRELER’E KAZANDIRACAKLARINI BELİRTEN BAŞKAN ALTEPE, “İŞTE BÜTÜNŞEHİR’İN FARKI BU. BU BÖLGENİN GELİŞMESİ, KALKINMASI İÇİN BÜYÜKŞEHİR’İN TÜM İMKANLARINI SEFERBER EDİYORUZ” DİYE KONUŞTU.
- ORHANELİ BELEDİYE BAŞKANI İRFAN TATLIOĞLU DA “ORHANELİ’NİN 61 MAHALLESİNİ NASIL KALKINDIRIRIZ. GÖÇÜ NASIL DURDURULUP, TERSİNE GÖÇÜN NASIL BAŞLATIRIZ DİYE GEÇE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ” DEDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi, Orhaneli’nin Çöreler Mahallesi’ne Avrupai bir spor sahası kazandırıyor. Mahalle Muhtarı yapılacak tesise Başkan Altepe’nin ismini vermek isterken, bu yatırımların belediye bütçesi ile yapıldığını hatırlatan Başkan Altepe, “Biz görevde olduğumuz sürece ismimiz hiçbir yere konulmayacak” dedi. Ancak gelişmiş Avrupa şehirlerinde bulunan bir spor tesisini Çöreler’e kazandıracaklarını belirten Başkan Altepe, “İşte Bütünşehir’in farkı bu. Bu bölgenin gelişmesi, kalkınması için Büyükşehir’in tüm imkanlarını seferber ediyoruz” diye konuştu.

Bursa’yı spor da marka kent haline getirmek amacıyla kentin her köşesini spor tesisleri ile donatan Büyükşehir Belediyesi, Bütünşehir uygulaması ile merkeze yeni dahil olan 10 ilçede de spor yatırımlarına hız verdi. Henüz bütünşehir uygulaması gündemde bile yokken Orhaneli’ye FİFA standartlarında bir futbol sahası kazandıran Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Çöreler Mahallesi’ne Avrupai bir suni çim saha kazandırıyor. Bölge gençlerin daha sağlıklı ortamda spor yapmaları amacıyla projelendiren Çöreler futbol sahasının temeli Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu’nun katıldığı törenle atıldı. Orman Bakanlığı’ndan 49 yıllığa alarak mahalleye kazandırdığı arazi üzerine şimdi de Büyükşehir Belediyesi tarafından modern bir futbol sahası yapılmasının kendilerini çok mutlu ettiğini dile getiren Çöreler Mahalle Muhtarı Turan Argın, “Başkanım parke taş nedir bilmezdik, sizin sayenizde öğrendik. Şimdi futbol sahası yapıyorsunuz. Eğer izniniz olursa bu sahası sizin isminizi vermek istiyoruz” dedi.
Hizmet bizim işimiz
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de törende yaptığı konuşmada Muhtar Argın’ın isim konusundaki önerisine yanıt verdi. Bu yatırımların belediye ve kurumlar bütçesi ile yapıldığının altını çizen Başkan Altepe, “Bunlar bizim görevimiz. Biz görevde olduğumuz sürece bizim ismimiz hiçbir yere konulmayacak. Biz ne zaman bu görevlerden ayrılırız, bizden sonra gelenler koyabilirler. Biz kendi ismimizi koyarak tesis yapamayız. O zaman yanlış olur. Koyduğumuz isimler, Bursa’nın önde gelen isimleri. Bu millete, kültürümüze, ülkemize hizmet etmiş olan, eserler bırakmış olan isimler olacak. Bizim kültürümüzde bu var. Bizim işimiz eserler bırakmak” dedi.
Muhtar Argın’ın mahalleye bir de havuz yapılması talebini de değerlendiren Başkan Altepe, “Havuzu buraya yaparsak 2 ay kullanılır. Orhaneli merkezinde hastaneye termal su çekeceğiz. Oraya havuz yaparsak 12 ay kullanılır. Hem Çöreler hem de Orhaneli kullanır” diye konuştu.
Başkan Altepe kısa sürede tamamlamayı amaçladıkları spor tesislerinin bölgeye hayırlı olmasını diledi.

Gece gündüz çalışıyoruz
Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu da ilçenin 61 mahallesinin da kalkınması için gece gündüz çalıştıklarını söyledi. Göçü durmak, tersine göçü başarmak, bölge halkına daha mutlu ve huzurlu bir yaşam sunmak için gayret gösterdiklerini kaydeden Tatlıoğlu, “Onun için seçimden seçime değil de fırsat buldukça buralara geliyoruz. Yaptığımız işler ne durumda ve daha fazla nasıl hizmet götürebilir diye bakıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız da A Takımı ile karar verici kadrosuyla Orhaneli de mahalle mahalle geziyor. Kimse bir şey istemekten çekinmesin. Çünkü bizim mazeretim yok. Hem iktidarız, hem belediyedeyiz. Büyükşehir Belediye Başkanımıza da Çöreler’e kazandırılacak bu tesis için teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Altepe, konuşmaların ardından eline kaynağı alarak, tesisin tel örgülerine kaynak yaparak, çalışmaları sembolik olarak başlatmış oldu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 14.05.2016 | Okunma sayısı:3344

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu