Haberler

Çocuklara ´ücretsiz´ teleferik

Font Boyutu

 23 NİSAN 2016

BASIN BÜLTENİ

ÇOCUKLARA ‘ÜCRETSİZ’ TELEFERİK

-          BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK BAYRAMI’NDA ÇOCUKLARA ADETA ‘TELEFERİK BAYRAMI’ YAŞATTI.

-          ELLERİNDE TÜRK BAYRAKLARIYLA TELEFERİK İSTASYONUNA GELEN ÇOCUKLAR, ÜCRETSİZ OLARAK ULUDAĞ’A ÇIKTI.

-          ÇOCUKLARIN BU MUTLU ANINA TANIK OLAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, 23 NİSAN ULUSAL VE EGEMENLİK BAYRAMI’NIN ‘RESMİ GÖRÜNTÜDEN SIYRILARAK’ ŞENLİK HAVASINDA KUTLANMASI İÇİN BU TÜR UYGULAMALARA BAŞLADIKLARINI SÖYLEDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı’nda çocuklara adeta ‘teleferik bayramı’ yaşattı. Ellerinde Türk bayraklarıyla teleferik istasyonuna gelen çocuklar, ücretsiz olarak Uludağ’a çıktı. Çocukların bu mutlu anına tanık olan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 23 Nisan Ulusal ve Egemenlik Bayramı’nın ‘resmi görüntüden sıyrılarak’ şenlik havasında kutlanması için bu tür uygulamalara başladıklarını söyledi.

Oteller Bölgesi’ne kadar uzanan yeni hattı ile Bursalılara panoramik manzara eşliğinde Uludağ yolculuğu imzanı sunan teleferik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yine anlamlı bir etkinliğe imza attı. Daha önce 29 Ekim Cumhuriyet bayramlarında elinde bayrakla gelen her vatandaşa ücretsiz yolculuk imkanı sunan teleferik, şimdi de çocuklar için benzer uygulamayı hayata geçirdi. Ellerinde Türk bayraklarıyla Teferrüç İstasyonu’na gelen her çocuk, beraberlerindeki bir yetişkinle birlikte Uludağ’a çıkıp zirvede düzenlenen organizasyonlara katılma imkanını elde etti.

Çocukların bu mutlu gününe tanık olmak için Teferrüç İstasyonu’na gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın bundan sonra resmi bir tören şeklinde değil de şenlik havasında kutlanmasını arzuladıklarını ifade etti. Bunun için Büyükşehir Belediyesi olarak tüm tedbirleri aldıklarını kaydeden Başkan Altepe, belediyeye ait çocuk merkezlerinde birbirinden farklı ve ilgi çekici faaliyetler düzenlediklerini, Bursa Zoo Park’a girişleri bugüne has ücretsiz yaptıklarını, yine ücretsiz olarak öğrencilerin teleferikle Uludağ’a çıkmasını sağladıklarını belirtti. Geleceğin yöneticileri olacak çocukların iyi yetişmesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını ve kaçınmayacaklarını belirten Başkan Altepe, tüm hedeflerinin daha sağlıklı ve daha özgür gençler yetiştirmenin önünü açmak olduğunu kaydetti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 23.04.2016 | Okunma sayısı:3729

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu