Haberler

ÇOCUKLARA TİYATRO EĞİTİMİ

Font Boyutu

19 KASIM 2010

BASIN BÜLTENİ

ÇOCUKLARA TİYATRO EĞİTİMİ
- BURSA KENT KONSEYİ ÇATISI ALTINDA VERİLEN TİYATRO KURSLARI, ÇOCUKLARIN KİŞİSEL GELİŞİMLERİNE ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLIYOR.

BURSA – Bursa Kent Konseyi, geleceğin emanetçileri olan çocukların kişisel gelişimlerini destekleyen eğitimlerine tiyatro kurslarıyla devam ediyor.

Bursa Kent Konseyi Çocuk Meclisi ve gönüllü tiyatro öğretmeni Süleyman Vurgun tarafından Merinos’taki Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kurslarda çocuklar tiyatro sanatının inceliklerini eğlenerek öğreniyorlar.
Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, eğitimlerle ilgili yaptığı açıklamada, kursların, çocuklara küçük yaşlarından itibaren tiyatro alışkanlığı kazandırmak ve tiyatro eğitiminin yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla hayata geçirildiğini söyledi. Pala, kurslara 90 çocuğun katıldığını belirterek, “Küçük yaşlarda yeteneklerini fark etmenin mutluluğunu yaşayan çocuklar, gelecekte tiyatro ile uğraşmak istediklerini ifade ediyor. Bu da bizleri sevindiriyor. Sanata ve sanatçıya katkı sağlarken, çocuklarımızın da sanatla bağlarını küçük yaşlarından itibaren kurmaya gayret ediyoruz” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 19.11.2010 | Okunma sayısı:15065

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir