Haberler

ÇOCUKLARA KİTAP BİLİNCİ AŞILANDI

Font Boyutu

 
10 KASIM 2010

BASIN BÜLTENİ

ÇOCUKLARA KİTAP BİLİNCİ AŞILANDI
- ÇOCUKLARI KİTAPLARLA İLGİLİ BİLİNÇLENDİREN ‘DÜNYA ÇOCUK KİTAPLARI HAFTASI’, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR KÜTÜPHANESİ’NDE KUTLANIYOR.

BURSA –
Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Kütüphanesi’nde kutlanan ‘Dünya Çocuk Kitapları Haftası’, öğrencileri kitap ve kitap okuma alışkanlığı hakkında bilinçlendirdi.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de 8 – 13 Kasım tarihleri arasında kutlanan ‘Dünya Çocuk Kitapları Haftası’, Şehir Kütüphanesi’nde birbirinden güzel etkinliklere sahne oluyor.
Çağdaş Drama Derneği’nin katkılarıyla hayata geçirilen program için kütüphaneye gelen ilköğretim okulu öğrencileri, okudukları her kitabın geleceklerine ışık tutacağını ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayacağını öğrendiler. Birbirinden güzel oyunların oynandığı programda öğrenciler, kitap konulu resimler de yaparak, kitapların kendileri için ifade ettiği anlamı gözler önüne serdiler.
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüseyin Koçak’ın da katıldığı etkinlikte öğrenciler, bundan sonra daha çok kitap okuyacaklarını da söylediler.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 10.11.2010 | Okunma sayısı:5490

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir