Haberler

Çocuklar bilgisayarsız da eğlenmeyi öğrendi

Font Boyutu

27 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

ÇOCUKLAR BİLGİSAYARSIZ DA EĞLENMEYİ ÖĞRENDİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ İLE GÜNLERİNİN BÜYÜK BÖLÜMÜNÜ BİLGİSAYAR BAŞINDA GEÇİREN ÇOCUKLAR, TEKNOLOJİ OLMADAN DA EĞLENMENİN YOLUNU ÖĞRENDİ.
- BURSA’NIN TÜM İLÇELERİNDEN GELEN ÇOCUKLAR, YAKARTOP, İSTOP, MENDİL KAPMA, HALAT ÇEKME, YUMURTA TAŞIMA VE SEK SEK GİBİ OYUNLARLA DOYASIYA EĞLENCENİN KEYFİNİ ÇIKARDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, GELECEĞİN TEMİNATI OLAN ÇOCUKLARIN DAHA DONANIMLI, SAĞLIKLI, SPORCU VE İDEALİST OLMALARI İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPTIKLARINI SÖYLEDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği ile günlerinin büyük bölümünü bilgisayar başında geçiren çocuklar, teknoloji olmadan da eğlenmenin yolunu öğrendi. Bursa’nın tüm ilçelerinden gelen çocuklar, yakartop, istop, mendil kapma, halat çekme, yumurta taşıma ve sek sek gibi oyunlarla doyasıya eğlencenin keyfini çıkardı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, geleceğin teminatı olan çocukların daha donanımlı, sağlıklı, sporcu ve idealist olmaları için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Eğitim kurumlarına spor salonları kazandıran, başarılı öğrencileri bisikletlerle ödüllendiren ve eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması amacıyla dar gelirli öğrencilere kırtasiye yardımı yaparak eğitim alanında sosyal sorumluluk projelerini hız kesmeden sürdüren Büyükşehir Belediyesi, şimdi de 17 ilçeden bin 500 öğrenciyi Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’nde buluşturdu. Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü işbirliğiyle Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda düzenlenen şenliğe katılan çocuklar, yakartop, istop, mendil kapma, halat çekme, yumurta taşıma ve sek sek gibi geleneksel oyunları oynayarak gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

“Geleceğin Türkiye’sini birlikte inşa edeceğiz”
Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’nde çocukları bu keyifli günlerinde yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, geleceğin teminatı olan çocukların idealist, sağlıklı, sporcu ve donanımlı olması için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Fuaye alanını dolduran çocuklara seslenen Başkan Altepe, “Geleceğin Bursa ve Türkiye’sini birlikte inşa edeceğiz. Bu nedenle sizlerin çok güzel yetişmesi gerekiyor. İdealist olmalısınız, sağlıklı ve sporcu olmalısınız. Boş zamanlarını kötü alışkanlıklarla değil, sporla iç içe değerlendirmelisiniz. Bu nedenle okullarınıza spor salonları yapıyoruz, kullanmanız için bilim merkezleri yapıyoruz. Türkiye’nin dördüncü büyük kenti olmamıza rağmen en fazla spor yatırımını biz yaptık. Bu tesislerin dolu dolu kullanılmasını istiyoruz. Burada olduğu gibi bu yıl içinde düzenleyeceğimiz etkinliklerle 161 bin çocuğumuzu sporla buluşturmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Bilici de Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman yanlarında olduğunu belirterek, her alandaki destekleri nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık’ın da katıldığı şenlikte açılış konuşmalarının ardından Başkan Altepe ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Bilici de çocuklarla birlikle oyunlara eşlik etti. Çocuklarla birlikte yakartop, halat çekme, mendil kapmaca ve yumurta taşıma oyunlarını oynayan Başkan Altepe, daha sonra çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 27.10.2014 | Okunma sayısı:3972

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu