Haberler

ÇOCUK MERKEZİ HIZ KESMİYOR

Font Boyutu

 21 ARALIK 2012

BASIN BÜLTENİ

ÇOCUK MERKEZİ HIZ KESMİYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇOCUK MERKEZİ’NE KAYITLI ÇOCUKLARIN YAŞAMLARI, SOSYAL SORUMLULUK BİLİNCİYLE KATILDIKLARI FAALİYETLERLE RENKLENİYOR.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk Merkezi’ne kayıtlı çocuklar, sosyal sorumluluk bilinciyle adım atarak yaşamlarına yeni renkler katıyor.

Büyükşehir Belediyesi Çocuk Merkezi etkinliklerine tüm hızıyla devam ediyor. Çocuk Merkezi’ndeki çocuklar, topladıkları yedi büyük poşet mavi kapakla Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi’ni ziyaret ettiler. Çocuklar, engelli bireylerin sosyal yaşamda daha fazla yer alabilmeleri amacıyla Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından yürütülen ‘Altın kapak sandalyeye’ projesine katkıda bulunmanın kendilerine mutluluk verdiğini söylediler. Engelliler Meclisi de çocuklara “Engelliliğe Yol Açan Faktörler” ile ilgi kısa bir sunum yaptı.
Çocuk Merkezi’nin çocukları daha sonra da Bursa Büyükşehir Huzurevi’ne bir ziyarette bulundu. Yaşlılarla birlikte “Babam ve Oğlum” filmini izleyen çocuklar, büyüklerinin hatıralarını da dikkatle dinledi. Huzurevi sakinleri çocuklara salep ikram etti.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 21.12.2012 | Okunma sayısı:4785

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir