Haberler

ÇOCUK MECLİSİ’NDE PROJE ŞENLİĞİ HEYECANI

Font Boyutu

 31 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

ÇOCUK MECLİSİ’NDE PROJE ŞENLİĞİ HEYECANI
- BURKENKON - BURSA KENT KONSEYİ ÇOCUK MECLİSİ ÜYELERİ, PROJE ŞENLİĞİ’NDE YAPTIKLARI ÇALIŞMALARI AİLE VE KATILIMCILARLA PAYLAŞTI.

BURSA – Bursa Kent Konseyi (BURKENKON) Çocuk Meclisi, çocuklar nezdinde çalışmalar yürüten
sivil toplum kuruluşlarını destekleyerek minikleri farklı eğitim programlarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Çocuk Meclisi’nin TEGV işbirliğiyle yaptığı “Kendime Yolculuk“ eğitim programı kapsamındaki çalışmaları ‘Proje Şenliği’nde ailelerle paylaşıldı. 15 hafta boyunca süren eğitim program kapsamında Çocuk Meclisi üyeleri, değerler, duyguları tanıma ifade etme, arkadaşlık, öfke, dürtü kontrolü, çatışma çözme, etkin zaman yönetimi, karar verme becerisi, iş hayatı ile ilgili kaygılar, beklentiler, etkin dinleme becerileri ve roller-sorumluluklar konularında eğitimler aldı. BURKENKON ofislerinde düzenlenen çalışmaya Başkan Semih Pala, Çocuk Meclisi Sorumlusu Ayşe Zeynep Kılınç, Çocuk Meclisi üyeleri ve aileleri katıldı.

BURKENKON Başkanı Semih Pala, tüm meclisleri olduğu gibi Çocuk Meclisi’nin çalışmalarını da sonuna kadar desteklediklerini söyledi. Bursa Kent Konseyi’nin meclisleri ve çalışma gruplarıyla Türkiye’de örnek alındığını anlatan Pala, “Sizler bizim geleceğimizsiniz. Bu sebeple yapmak istediğiniz tüm faaliyetlerin destekçisiyiz. Hepinizi Bursa Kent Konseyi’ne bekliyoruz. Burada farklı faaliyetlerle, yeni arkadaşlıklar edineceksiniz ve kendinizi geliştireceksiniz” dedi.
Eğitim programının çocukların ilgi alanlarını, farklı ve güçlü yanlarını keşfedip tanımalarını amaçladığını anlatan BURKENKON Çocuk Meclisi Sorumlusu Ayşe Zeynep Kılınç, çocuklarda kendileriyle ilgili farkındalık kazanmalarını, bunlarla beraber beden dili, iletişim ve arkadaşlık kurma becerilerini geliştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 31.01.2013 | Okunma sayısı:2948

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir