Haberler

ÇOCUK MECLİSİ YENİ DÖNEME HIZLI BAŞLADI

Font Boyutu

16 EKİM 2010

BASIN BÜLTENİ

ÇOCUK MECLİSİ YENİ DÖNEME HIZLI BAŞLADI
- BURSA KENT KONSEYİ BÜNYESİNDE FAALİYET GÖSTEREN ÇOCUK MECLİSİ 2010-2011 ÇALIŞMA DÖNEMİNE DÜZENLENEN TÖRENLE BAŞLADI.
- BURSA KENT KONSEYİ BAŞKANI MEHMET SEMİH PALA, ÇOCUKLARIN KENDİLERİNİ RAHATLIKLA İFADE EDEBİLDİĞİ BİR PLATFORM HALİNE GELEN ÇOCUK MECLİSİ’NİN YENİ DÖNEMDE TÜM ÇOCUKLARI KUCAKLAYACAK ÇALIŞMALARI HAYATA GEÇİRECEĞİNİ SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Kent Konseyi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Çocuk Meclisi, 2010-2011 çalışma dönemini düzenlenen törenle başlattı. Törende konuşan Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, çocukların kendilerini rahatlıkla ifade edebildiği bir platform haline gelen Çocuk Meclisi’nin yeni dönemde tüm çocukları kucaklayacak çalışmaları hayata geçireceğini söyledi.

Bursa Kent Konseyi Çocuk Meclisi, 2010-2011 çalışma dönemine hızlı başladı. Kısa süre içinde tüm çocukların buluşma noktası haline gelen ve kent yönetiminde çocukların daha fazla söz sahibi olmasını hedefleyen Çocuk Meclisi’nin yeni dönem açılış törenine Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Keskin, Çocuk Meclisi yönetimi ve 200’ün üzerinde çocuk katıldı. Çocuk Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Melike Altın, törende yaptığı konuşmada çocukların kent yönetimine daha aktif katılımını sağlamak için çeşitli çalışmaları hayata geçirdiklerini belirterek, bu dönemde farklı kurslarla sosyal paylaşımı daha da artıracaklarını vurguladı.

“Çocuklar bizim geleceğimiz”
Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala da, tüm meclislere olduğu gibi Çocuk Meclisi’nin çalışmalarına da sonuna kadar destek verdiklerini söyledi. Bursa Kent Konseyi’nin meclisleri ve çalışma gurupları ile Türkiye’de örnek alındığını hatırlatan Pala, salonu dolduran çocuklara seslenerek, “Sizler bizim geleceğimizsiniz. Bu nedenle yapmak istediğiniz tüm faaliyetlerin destekçisiyiz. Cumartesi günleri hepinizi Kent Konseyi’ne bekliyoruz. Burada farklı etkinliklerle, yeni arkadaşlıklar edineceksiniz ve kendinizi geliştireceksiniz” diye konuştu.
Pala, anne, babalara da seslenerek, velilerin çocuklarını Cumartesi günleri Kent Konseyi’ne göndermekten çekinmemesi gerektiğini söyledi. Bu dönem çocuk meclisi bünyesinde düzenlenen tiyatro, müzik, satranç ve resim kurslarına 250’nin üzerinde müracaat olduğunu belirten Pala, yeni dönemin çocuklar için hayırlı olmasını diledi.
Törende Çocuk Meclisi Tiyatro Grubu’nun sergilediği oyun da beğeniyle izlendi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 16.10.2010 | Okunma sayısı:8248

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu