Haberler

ÇİZGİLERLE 'SON'A DOĞRU

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve ‘Son’ temasının işlendiği ‘III. Uluslararası Bursa Karikatür Yarışması’nın jüri toplantısı, 3 Ekim Cumartesi günü (YARIN) saat 10.30’da başlayacak. Merinos Parkı Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde yapılacak olan toplantının ardından yarışmanın sonuçları, saat 13.00’da açıklanacak.

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından BURFAŞ koordinasyonunda gerçekleştirilen ‘ııı. Uluslararası Bursa Karikatür Yarışması’, bu yıl da herkesin bildiği halde kimsenin kabullenemediği sonları masaya yatırıyor. Dünyaca ünlü karikatür ustalarını jürisinde ağırlamayı gelenek haline getiren Uluslararası Bursa Karikatür Yarışması’nın bu yılki jürisinde FECO Hollanda Başkanı Willem Rasing, ödüllü sanatçı, Almanya’dan Valeri Kurtu, geçtiğimiz yılki yarışmanın birincisi Eray Özbek, ülkemizin tanınan karikatür ustalarından Yrd. Doç. Gürbüz Doğan Ekşioğlu, ‘Ulusal Kültüre Katkı’ armağanı sahibi usta çizer Nezih Danyal, Bursalı karikatürist Zeki Bulut ve kazandığı birçok ulusal ve uluslar arası ödülle adından söz ettiren, ‘Tahran Karikatür Bienali’ gibi önemli etkinliklerin seçici kurulunda da yer alan İranlı bayan karikatürist Sepideh Anjomrooz yer alıyor.

Birincilik ödülünün 5 bin dolar, ikincilik ödülünün 2 bin 500 dolar, üçüncülük ödülünün bin dolar ve 10 kişiye verilecek mansiyon ödülünün de 200 dolar olduğu yarışmaya yurtdışı ve yurtdışından çok sayıda karikatürist başvurdu. ‘3. Uluslar arası Bursa Karikatür Yarışması’nın ödül töreni ve sergi açılışı ise 30 Ekim Cumartesi tarihinde yapılacak. Konuyla ilgili detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler www.bursakarikatur.org adlı internet sitesinden yararlanabilecekler.

Tarih: 02.10.2009 | Okunma sayısı:4507

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir