Haberler

Cirit geleneği Büyükşehir’le yaşatılıyor

Font Boyutu

 30 EKİM 2017

BASIN BÜLTENİ

CİRİT GELENEĞİ BÜYÜKŞEHİR’LE YAŞATILIYOR
- TÜRKLERİN ORTA ASYA´DAN ANADOLU´YA GELDİKLERİ DÖNEMDEN BERİ OYNADIKLARI SAVAŞ OYUNU OLARAK BİLİNEN VE GÜNÜMÜZDE DE GELENEKSEL ATLI SPOR OLARAK ANILAN CİRİT, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DESTEKLERİYLE YAŞATILIYOR.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DESTEKLERİYLE GÖLBAŞI’NDA DÜZENLENEN GELENEKSEL CİRİT MÜSABAKALARI CUMHURİYET KUPASI KARŞILAŞMASINI BURSA ATLI CİRİT SPOR KULÜBÜ KAZANDI.

BURSA – Türklerin Orta Asya´dan Anadolu´ya geldikleri dönemden beri oynadıkları savaş oyunu olarak bilinen ve günümüzde de geleneksel atlı spor olarak anılan Cirit, Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle yaşatılıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Gölbaşı’nda düzenlenen Geleneksel Cirit Müsabakaları Cumhuriyet Kupası karşılaşmasını Bursa Atlı Cirit Spor Kulübü kazandı.

Bursa’da, cirit sporun yaşatılması ve gelecek nesillere tanıtılması hedefiyle gerçekleştirilen ‘Cirit Oyunları’, spor tutkunlarını Kestel’de bir araya getirdi. Kestel’in Gölbaşı Mevkii’nde yapılan Geleneksel Cirit Müsabakaları Cumhuriyet Kupası’nda Bursa Atlı Cirit Spor Kulübü ile Uşak Atlı Spor Kulübü karşı karşıya geldi. Oldukça çekişmeli geçen karşılaşmayı Bursa ekibi kazanarak Cumhuriyet Kupası’nın sahibi oldu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 30.10.2017 | Okunma sayısı:1587

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir