Haberler

ÇİNLİ HEYETTEN BURSA LOBİSİ

Font Boyutu

 21 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

ÇİNLİ HEYETTEN BURSA LOBİSİ
- ÇİN ULUSLARARASI DOSTLUK ŞEHİRLER BİRLİĞİ GENEL SEKRETERİ AYİSHA JİA LİNG, ÇİNLİLERİN TÜRKİYE OLARAK SADECE İSTANBUL’U BİLDİĞİNİ BELİRTEREK, BURSA’NIN ÇİN’DE DE TANITILMASI İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMALARI YAPACAKLARINI SÖYLEDİ.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ ATİLLA ÖDÜNÇ, TARİHİ VE TURİSTİK DEĞERLERİYLE TÜRKİYE’NİN NADİDE KENTLERİNDEN BİRİ OLAN BURSA’DA DAHA FAZLA ÇİNLİ TURİST AĞIRLAMAKTAN MUTLULUK DUYACAKLARINI VURGULADI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkan vekili Atilla Ödünç’ü ziyaret eden Çin Uluslararası Dostluk Şehirler Birliği Genel Sekreteri ve Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Ayisha Jia Ling, Bursa’nın Çin’de daha fazla tanıtılması için gerekli çalışmaları yapacaklarını söyledi.

Çin Uluslararası Dostluk Şehirler Birliği Genel Sekreteri ve Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Ayisha Jia Ling beraberindeki heyetle birlikte Büyükşehir Belediye Başkan vekili Atilla Ödünç’ü Heykel’deki tarihi binada ziyaret etti. Marmara Belediyeler Birliği ile ortak çalışmalar yürüttüklerini ve bu çalışmalar sırasında Bursa’dan çok fazla söz edildiğini dile getiren Ling, bu dönemde Türkiye ziyaretine ilk olarak Bursa’dan başladığını söyledi. Çinlilerin Türkiye’yi çok sevdiğini ancak sadece İstanbul’u bildiğini dile getiren Ling, “Ancak gördüğüm kadarıyla tarihi değerlerinin yanında Bursa’nın turizm potansiyeli de çok yüksek. Ancak bu durumun Çinlilere anlatılması gerekir. Bursa’nın Çin’de daha fazla tanıtılması amacıyla yapılacak tüm çalışmalarda işbirliğine hazırız. Umarım kısa zamanda milyonlarca Çinli tatil için Bursa’ya gelir” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkan vekili Atilla Ödünç de özellikle son dönemde tarihi ve kültürel mirasın ayağa kaldırılması çalışmaları kapsamında Osmanlı eserlerinde önemli restorasyonlar gerçekleştirildiğini belirterek, turizm konusunda önemli bir atılım yapıldığını kaydetti. Sosyal, kültürel, ekonomik işbirliklerinin yanında farklı ülke yöneticilerinin de ortak çalışmalara yöneldiği küresel bir dünyada yaşandığını hatırlatan Ödünç, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bu tür uluslararası işbirliklerini başarıyla yürüttüğünü vurguladı. Ödünç, Bursa’da daha fazla Çinli turisti ağırlamaktan mutluluk duyacaklarının da altını çizdi.
Ziyaretin sonunda Ödünç, Çin Uluslararası Dostluk Şehirler Birliği Genel Sekreteri ve Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Ayisha Jia Ling’e Karagöz Hacivat motifli tabak hediye etti.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

Tarih: 21.07.2011 | Okunma sayısı:4795

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir