Haberler

ÇİFTEHAVUZLAR’A YENİ YAŞAM ALANI

Font Boyutu

20 MAYIS 2010

BASIN BÜLTENİ

ÇİFTEHAVUZLAR’A YENİ YAŞAM ALANI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, SAĞLIKLI VE SPORCU BİR NESİL YETİŞTİRİLMESİNİ İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.
- BAŞKAN ALTEPE, ÇİFTEHAVUZLAR MAHALLESİ’NDE YENİ YAŞAM MERKEZİ HALİNE GELECEK PROJENİN TAMAMLANMASIYLA BÖLGENİN NEFES ALACAĞINI SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sağlıklı ve yaşanmaktan mutluluk duyulan bir Bursa hedefiyle kentin değişik bölgelerinde projelendirdiği her türlü sosyal donatı alanlarının yer aldığı yaşam merkezlerine Çiftehavuzlar Mahallesi’nde bir yenisi daha ekleniyor.

Bursa’yı baştan başa yenileyerek, daha yaşanabilir bir kent inşa eden Büyükşehir Belediyesi, Çiftehavuzlar Mahallesi’ne değer katacak ve bölgeye nefes aldıracak rekreasyon projesinin çalışmalarını hızla sürdürüyor. Başkan Altepe, Çiftehavuzlar Mahallesi Rekreasyon ve Uygulama Projesi’nin çalışmalarını yerinde inceleyerek, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Fehmi Ökten’den konuyla ilgili detaylı bilgiler aldı. Bursa’nın çağdaş bir kent olması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Altepe, “Demiryolu altında boş kalan tek yer olan bu alanı meydan ve sosyal donatı alanı olarak değerlendireceğiz” dedi.

“Bölgenin değeri artacak”
Başkan Altepe, Osmangazi Belediye Başkanlığı döneminde, Fatih, Çiftehavuzlar ve Tuna mahalleleri arasındaki tek boş alan olan 12 bin metrekarelik alanın imar hakkının çıktığını ancak, bölgenin yeşil alan, park ve meydanı içinde bulunduran bir sosyal donatı alanı olarak kullanılması kararının alındığını söyledi. Fertur (Ferruh Ertur) İlköğretim Okulu’nun yanındaki 8 bin metrekarelik bölgede yapılacak proje nedeniyle alanın bu dönemde Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırıldığını belirten Altepe, “Buraya bölgenin ihtiyacını karşılayacak spor ve oyun alanları, vatandaşların çocuklarını getirebilecekleri park ve kafeteryalar yapılacak. Proje tamamlandığında bölgenin değeri ve kalitesi artacak” diye konuştu.

Hedef sağlıklı bir nesil
Çalışmaların hızlı bir şekilde sürdüğünü kaydeden Başkan Altepe, bölge halkının da yeni yaşam alanından rahatlıkla yararlanacağını ifade etti. Bursalılar’ın her güzelliği hak ettiğini de söyleyen Başkan Altepe, “İnsanlar buraya yaya olarak ulaşabilecekler ve güzelce zaman geçirip dinlenebilecekler. Vatandaşlarımıza nefes alabilecekleri alanlar oluşturuyoruz. Mahallelerde hemşehrilerimizin yararlanabilecekleri spor mekanlarını oluşturuyoruz. Sağlıklı ve sporcu bir nesil yetiştirmek ve semtlerimizde bunların yapılması önemli” şeklinde konuştu.

Öğrencilerden Başkan Altepe’ye sevgi gösterisi
İnşaat çalışmalarını inceleyen Başkan Altepe, Fertur İlköğretim Okulu öğrencilerinin tezahüratlarıyla ve sevgi gösterileriyle karşılandı. Daha sonra Karacabey İnkaya Köylüleri Kültür ve Dayanışma Derneği lokalinde vatandaşlarla sohbet eden Başkan Altepe, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen çocuklara da Bursaspor forması armağan etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 20.05.2010 | Okunma sayısı:12130

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu