Haberler

“ÇEVRE ÖNCELİKLİ PROJELER ÜRETİYORUZ”

Font Boyutu

4 Haziran 2010

BASIN BÜLTENİ

“ÇEVRE ÖNCELİKLİ PROJELER ÜRETİYORUZ”
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ÇEVRE KONUSUNUN BUGÜNE KADAR HEP İHMAL EDİLDİĞİNİ BELİRTEREK, HAYATA GEÇİRDİKLERİ TÜM PROJELERDE ÖNCELİĞİ ÇEVRE KORUMAYA VERDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında İl Çevre ve Orman Müdürü Rahmi Bayrak’ı ağırladı. Çevre konusunun bugüne kadar hep ihmal edildiğini dile getiren Başkan Altepe, hayata geçirdikleri tüm projelerde önceliği çevre korumaya verdiklerini söyledi.

İl Çevre ve Orman Müdürü Rahmi Bayrak, beraberindeki heyetle birlikte Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Başkan Altepe’yi BUSKİ binasındaki makam odasında ziyaret etti. Çevrenin korunması için öncelikle toplumsal bir bilinç oluşturulması gerektiğini dile getiren İl Çevre ve Orman Müdürü Rahmi Bayrak, derelerin temizlenmesinden sanayi kirliliğinin önlenmesine kadar birçok konuda önemli çalışmaları hayata geçiren Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

“Doğal mirasımıza da sahip çıkıyoruz”
Başkan Altepe de bir taraftan tarihi ve kültürel mirasın ayağa kaldırılması yönünde yoğun çaba harcarken, doğal mirasın korunmasına da büyük önem verdiklerini kaydetti. Hayata geçirdikleri tüm projelerde önceliği çevre korumaya verdiklerini ifade eden Başkan Altepe, “Çevre konusu, geçmişten günümüze kadar hep ihmal edilmiş. Kurumlar arasında yeterli koordinasyonun sağlanamamış olması bunun en önemli nedenlerinden biri. Büyükşehir Belediyesi olarak gerek bu koordinasyonun sağlanması gerekse çevreye verilen zararların en aza indirilmesi konusunda biz üzerimize düşeni bugüne kadar yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz” dedi.
İl Çevre ve Orman Müdürü Rahmi Bayrak ziyaretin sonunda çevre faaliyetlerine katkıları nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür belgesi verdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 04.06.2010 | Okunma sayısı:5728

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir