Haberler

´Cengiz Göllü´nün şampiyonu Azerbaycan

Font Boyutu

12 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

‘CENGİZ GÖLLÜ’NÜN ŞAMPİYONU AZERBAYCAN

-          BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN TÜRK VOLEYBOLU’NUN DUAYEN İSMİ CENGİZ GÖLLÜ ADINA BU YIL İLK KEZ DÜZENLENEN ULUSLARARASI VOLEYBOL TURNUVASININ ŞAMPİYONU, AZERBAYCAN’IN AZERRAİL TAKIMI OLDU.

-          FİNAL KARŞILAŞMASINI BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU (TVF) BAŞKANI ÖZKAN MUTLUGİL, TVF ESKİ BAŞKANLARINDAN EROL ÜNAL KARABIYIK, TVF BAŞKANVEKİLİ AKİF ÜSTÜNDAĞ, GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜ SÜLEŞMAN ŞAHİN, AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU BAŞKANI CEMAL VARDAR VE CENGİZ GÖLLÜ’NÜN EŞİ HÜMEYRA GÖLLÜ DE İZLEDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Türk Voleybolu’nun duayen ismi Cengiz Göllü adına bu yıl ilk kez düzenlenen uluslararası voleybol turnuvasının şampiyonu, Azerbaycan’ın Azerrail takımı oldu.

Dörtlü sistemle organize edilen Bursa Büyükşehir Belediyesi Cengiz Göllü Uluslararası Voleybol Turnuvası’nın final ve 3.’lük karşılaşmaları, İhsaniye’deki Cengiz Göllü Voleybol Tesisleri’nde yapıldı. Bursa Büyükşehir Belediyespor’un (Bursa BŞB) Azerrail’le yaptığı final karşılaşması, 3-1’lik skorla Azeri ekibin lehine oldu. 3.’lük karşılaşması ise, Sırbistan ekibi OK Vizural ile Bulgaristan ekibi BK Maritza arasında gerçekleşti. OK Vizural, rakibini 3-0’lık skorla eleyerek turnuvanın 3.’sü oldu.

Kıyasıya mücadele

Büyük bir çekişmeye sahne olan final karşılaşmasının ilk seti, 25-21’lik skorla Azeri ekibinde kaldı. Azerrail’in üstünlüğü ikinci sette de sürdü. İkinci teknik moladan sonra oyuna asılan Bursa BŞB, sayı farkını 3’e indirse de çabalar ikinci seti almaya yetmedi. Üçüncü sette Bursa BŞB, etkili oyunuyla 25-18 galip geldi. Dördüncü sette, iki takımın da kupa mücadelesi görülmeye değerdi. Servisler sürekli el değiştirirken, Azeri takımı 25-23’lük skoru elde etti. Alınan sonuçla Azerrail, Bursa BŞB’yi 3-1 yenerek, Bursa Büyükşehir Belediyesi Cengiz Göllü Uluslararası Voleybol Turnuvası’nın şampiyonu oldu.

Üçüncülük karşılaşmasını ise, 3-0’lık skorla Sırbistan temsilcisi OK Vizura aldı. İlk seti 25-21, ikinci seti 25-19, üçüncü seti de 25-15’lik skorlarla kazanan OK Vizura, karşılaşmalarda rakibine set hakkı tanımadı. 3-0’lık sonuçla OK Vizura, turnuvanın 3.’sü oldu.

Başkan Altepe de izledi

Final karşılaşmasını Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Özkan Mutlugil, TVF eski başkanlarından Erol Ünal Karabıyık, TVF Başkanvekili Akif Üstündağ, Gençlik ve Spor İl Müdürü Süleşman Şahin, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemal Vardar ve Cengiz Göllü’nün eşi Hümeyra Göllü de izledi. Final karşılaşması sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, TVF Başkanı Özkan Mutlugil´le birlikte turnuvanın birincisi Azerrail takımına kupa ve şilt takdim etti. Başkan Altepe, Cengiz Göllü’nün eşi Hümeyra Göllü’ye de anı plaketiyle hediye paketi verdi. Turnuvanın ikincisi Bursa BŞB voleybol takımı da, 2.’lik ödülünü TVF Başkanvekili Akif Üstündağ ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin’in elinden aldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi Cengiz Göllü Uluslararası Voleybol Turnuvası, çektirilen hatıra fotoğrafının ardından son buldu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

 

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ  

Tarih: 12.10.2014 | Okunma sayısı:4373

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu