Haberler

‘Cengiz Göllü’nün’ finalistleri Türkiye ve Azerbaycan

Font Boyutu

 11 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

‘CENGİZ GÖLLÜ’NÜN’ FİNALİSTLERİ TÜRKİYE VE AZERBAYCAN

-          BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN TÜRK VOLEYBOLU’NUN DUAYEN İSMİ CENGİZ GÖLLÜ ADINA BU YIL İLK KEZ DÜZENLENEN ULUSLARARASI VOLEYBOL TURNUVASININ FİNALİSTLERİ BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR İLE AZERRAİL OLDU.

-          DÖRTLÜ SİSTEMLE ORGANİZE EDİLEN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ CENGİZ GÖLLÜ ULUSLARARASI VOLEYBOL TURNUVASI’NIN İLK KARŞILAŞMALARI, İHSANİYE’DEKİ CENGİZ GÖLLÜ SPOR TESİSLERİ’NDE YAPILDI.

-          MÜSABAKALAR SONUNDA BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR VE AZERRAİL, RAKİPLERİ BK MARİTZA İLE OK VİZURA’YI 3-1’LİK SKORLARLA YENEREK 12 EKİM PAZAR GÜNÜ FİNAL OYNAMAYA HAK KAZANDI.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Türk Voleybolu’nun duayen ismi Cengiz Göllü adına bu yıl ilk kez düzenlenen uluslararası voleybol turnuvasının finalistleri Bursa Büyükşehir Belediyespor ile Azerrail oldu.

Dörtlü sistemle organize edilen Bursa Büyükşehir Belediyesi Cengiz Göllü Uluslararası Voleybol Turnuvası’nın ilk karşılaşmaları, İhsaniye’deki Cengiz Göllü Spor Tesisleri’nde yapıldı. Bursa Büyükşehir Belediyespor’un BK Maritza, Azerrail’in de OK Vizura’yla gerçekleştirdiği karşılaşmalar, kıyasıya mücadelelere sahne oldu. Müsabakalar sonunda Bursa Büyükşehir Belediyespor ve Azerrail, rakipleri BK Maritza ile OK Vizura’yı 3-1’lik skorlarla yenerek 12 Ekim Pazar günü final oynamaya hak kazandı. Aynı gün OK Vizura ile BK Maritza takımları, 3.’lük için mücadele edecek.

Azerrail-OK Vizura

Azerrail ile OK Vizura’nın maçı, kıyasıya mücadelelere sahne oldu. Birinci ve ikinci setler, 26-24 ve 25-21 şeklinde Azerrail üstünlüğü ile sona erdi. Üçüncü sette mücadele azmini artıran Sırbistan takımı OK Vizura, maçı 25-21 alarak durumu 2-1’e getirdi. Dördüncü sete de hızlı başlayan Sırp ekibinin direnci çabuk kırıldı ve art arda sayı bulan Azeri takımı Azerrail, 25-18’lik skorla karşılaşmadan 3-1 galip ayrıldı.

Bursa BŞB-BK Maritza

Bursa Büyükşehir Belediyespor ile BK Maritza’nın maçı ise hayli çekişmeli geçti. BK Maritza, ilk seti 27-25 önde kapattı. İkinci setin başından itibaren etkili bir oyun ortaya koyan Bursa BŞB, 25-20’lik skorla durumu eşitledi. Bursa BŞB, üçüncü seti de 25-13’lük skorla aldı. Dördüncü set ise, müthiş mücadelelere sahne oldu. Servisler sürekli el değiştirirken, oyuncular ciddi efor sarf etti. Heyecanın doruk yaptığı setin sonunda Bursa BŞB, 5-20’lik skorla karşılaşmayı 3-1 lehine çevirdi.

Karşılaşmalardan notlar…

Turnuvayı, Bursa Büyükşehir Belediyespor Bayan Basketbol Takımı da takip etti. Büyükşehir Belediye Bandosu, çaldığı marşlarla izleyenleri coşturdu. Bursa BŞB Bayan Voleybol Takımı, tribünlerden sık sık alkış ve tezahürat aldı.

12 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek müsabakalarda; Ok Vizura ve BK Maritza üçüncülük, Bursa BŞB ve Azerrail de final için ter dökecek.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 11.10.2014 | Okunma sayısı:1534

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir