Haberler

Cengiz Göllü´de şampiyon Proton Saratov

Font Boyutu

 25 EYLÜL 2017

BASIN BÜLTENİ

CENGİZ GÖLLÜ’DE ŞAMPİYON PROTON SARATOV

-          BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN BU YIL DÖRDÜNCÜSÜ DÜZENLENEN ULUSLARARASI CENGİZ GÖLLÜ BURSA CUP’TA ŞAMPİYON RUS TEMSİLCİSİ PROTON SARATOV OLDU.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Cengiz Göllü Bursa Cup’ta şampiyon Rus temsilcisi Proton Saratov oldu.

Türk voleybolunun duayen isimlerinden merhum Cengiz Göllü adına düzenlenen ve Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, Nilüfer Belediyespor, Seramiksan SK, VC Maritza Plovdiv ve Proton Saratov’un katıldığı turnuvada, Rus temsilcisi oynadığı 4 maçın tamamından galip ayrılarak 11 puanla turnuvanın şampiyonu oldu.

Turnuvanın beşinci gün maçlarının ardından Nilüfer Belediyespor’u (26-24, 21-25, 18-25, 15-7) 3-2 mağlup eden Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, 8 puanla turnuvanın ikincisi oldu. Nilüfer Belediyespor ise 7 puanla üçüncü oldu.

Günün bir diğer maçında VC Maritza Plovdiv’i tie-break setinin ardından(21-25, 22-25, 25-20, 25-20, 15-13) 3-2 mağlup etmeyi başaran Seramiksan SK 3 puanla dördüncü, Bulgaristan temsilcisi VC Maritza Plovdiv de 1 puanla turnuvanın beşincisi oldu.

En değerli oyuncu Rusya’dan

Oynanan karşılaşmaların ardından en iyi libero, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün genç sporcusu Aylin Sarıoğlu seçildi. En iyi pasör Seramiksan SK’den Sıla Çalışkan, en iyi orta oyuncu Proton Saratov’dan Katherina Orlova, en iyi smaçör Nilüfer Belediyespor’dan Seda Menekşe ve turnuvanın en değerli oyuncusu şampiyon Proton Saratov’dan Baviking Anagstasia oldu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 25.09.2017 | Okunma sayısı:1088

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir