Haberler

ÇELTİK’E YENİ YAŞAM ALANI

Font Boyutu

10 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

ÇELTİK’E YENİ YAŞAM ALANI
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, DAHA YAŞANILABİLİR BİR BURSA HEDEFİYLE HAYATA GEÇİRİLEN ÇALIŞMALAR KAPSAMINDA ÇELTİK MAHALLESİ’NE YENİ BİR SOSYAL YAŞAM ALANI OLUŞTURULACAĞINI SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Çeltik Mahallesi’nde atıl vaziyette bulunan arazinin temizlenerek, vatandaşlara yeni bir yaşam alanı sunulacağını belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Genel Sekreter yardımcıları Bayram Vardar ve Mustafa Altın, Tarihi ve Kültürel Miras Projeler Danışmanı Aziz Elbas ve Fen İşleri Daire Başkanı Fehmi Ökten ile birlikte Çeltik Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. Başkan Altepe, Çeltik’te atıl halde bulunan arazinin yeniden yapılandırılıp bölgeye kazandırılacağını söyleyerek, “Bursa’nın yaşanabilir ve sağlıklı bir şehir olması için yeni yaşam alanları ve özellikle yeşil alan, piknik alanı oluşturulması noktasında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çeltik Köyü Mahallesi’nde bulunan bu alan, daha önceki yıllarda köyün ortak malı olarak kullanılıyormuş. Şu anda hazinenin yönetiminde olan alanın tahsisini Büyükşehir Belediyesi’ne almakla ilgili işlemleri tamamlamak üzereyiz. Yaklaşık 200 dönüm alan üzerinde, Bursa halkının günübirlik kullanabileceği tesisler yapacağız. Her türlü top oyunu, at yarışlarının yapılacağı, rahvan at eğitimlerinin verileceği, vatandaşların piknik yapılabileceği bir yeşil alan ve rekreasyon projesi üzerinde çalışıyoruz. Bu alanın temizleme işlerine başladık. Önümüzdeki aylarda bu bölgeyi Bursalıların kullanımına açmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından temizlik çalışmaları sürdürülen yaklaşık 200 dönümlük arazi düzenlenip yenilendiğinde vatandaşların günübirlik zaman geçirebileceği, piknik yapabilecekleri, rahvan atlarının barındırılabileceği ve at binme bölümlerinin bulunacağı bir yaşam alanı haline getirilecek.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 10.07.2011 | Okunma sayısı:9187

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu