Haberler

Çelebi Mehmet Bulvarı´nda 2. Etap başladı

Font Boyutu

 01 OCAK 2015

BASIN BÜLTENİ

ÇELEBİ MEHMET BULVARI’NDA 2. ETAP BAŞLADI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN KENT İÇİ ULAŞIMA NEFES ALDIRACAK EN ÖNEMLİ PROJELERİNDEN BİRİ OLAN ÇELEBİ MEHMET BULVARI’NIN İKİNCİ ETABI, DÜZENLENEN TÖRENLE START ALDI.
- YOL ÜZERİNDEKİ 74 PARSELDEN 46’SIYLA ANLAŞMA SAĞLANIRKEN, 6 BİNANIN YIKIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
- ÇELEBİ MEHMET BULVARI’NIN İKİNCİ ETABININ BAŞLAMASI ANLAMINA GELEN YIKIMIN MUDANYA VE NİLÜFER’İ KESTEL VE GÜRSU’YA TEK ARTERDE BAĞLAMANIN BİR PARÇASI OLDUĞUNU BELİRTEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ÇALIŞMALAR TAMAMLANDIĞINDA BULVARIN BURSA’NIN EN DEĞERLİ ALANLARINDAN BİRİ OLACAĞINI SÖYLEDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kent içi ulaşıma nefes aldıracak en önemli projelerinden biri olan Çelebi Mehmet Bulvarı’nın ikinci etabı, düzenlenen törenle start aldı. Yol üzerindeki 74 parselden 46’sıyla anlaşma sağlanırken, 6 binanın yıkımı gerçekleştirildi. Çelebi Mehmet Bulvarı’nın ikinci etabının başlaması anlamına gelen yıkımın Mudanya ve Nilüfer’i Kestel ve Gürsu’ya tek arterde bağlamanın bir parçası olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çalışmalar tamamlandığında bulvarın Bursa’nın en değerli alanlarından biri olacağını söyledi.

Altınova Mahallesi’nden start
Bursa’ya kazandırılacak önemli yatırımların hemen hepsinde uzlaşmacı bir tutumla sonuca ulaşan Büyükşehir Belediyesi, Çelebi Mehmet Bulvarı’nın ikinci etabında bulunan 201 parselden 74’üyle görüşerek çoğunluğuyla kesin anlaşma sağladı. Anlaşmaya varılan vatandaşlar evlerini bir bir boşaltırken, diğer yandan Büyükşehir Belediyesi ekipleri boşaltılan binalarda yıkım çalışmalarını başlattı. Altınova Mahallesi’nde anlaşma sağlanan 6 binanın yıkımı yapılırken; Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Genel Sekreter Seyfettin Avşar, Genel Sekreter yardımcıları Bayram Vardar ve Mustafa Altın’la birlikte çalışmaları birlikte izledi.

46 binaya 8 milyon TL ödeme
Altınova Mahallesi’nde anlaşma sağlanan 46 binadan 6’sının yıkımıyla bulvarın ikinci etabının resmen başladığını belirten Başkan Altepe, 201 parsellik dönüşümde görüşülen mülk sahibi sayısının 74 olduğunu kaydetti. Kalan 127 bina sahibiyle görüşmelerin sürdüğünü ifade eden Başkan Altepe, bulvarı en kısa zamanda Yıldırım’a ulaştırmayı hedeflediklerini ifade etti. Bir taraftan yıkım sürerken diğer taraftan yol güzergahında vatandaşlarla sohbet eden Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi olarak örnek kamulaştırma gerçekleştiriyoruz. Çelebi Mehmet Bulvarı’nın ikinci etabı da start almış oldu. Hem evin hem de arsanın değerini uygun şekilde vererek, halkımızın mağdur olmayacağı dönüşüm gerçekleştiriyoruz. 46 binaya ödediğimiz para 8 milyon TL. Anlaşmaların daha da artacağını umuyoruz” dedi.

En zor etap Osmangazi
Çelebi Mehmet Bulvarı’nın daha önce 30 metrelik yol olarak belirlendiğini, yapılan plan değişikliğiyle birlikte genişliği 40 metreye çıkardıklarını söyleyen Başkan Altepe, Çelebi Mehmet Bulvarı’nın Küçükbalıklı, Altınova ve Yeşilova mahallelerini de kapsayan 40 metrelik Osmangazi bölümünün çalışmanın en zor kısmı olduğunu kaydetti. İnşaatı en kısa zamanda bitirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Başkan Altepe, “Yolun Acemlere kadar olan 30 metrelik bölümü yapıldı ve çok güzel oldu. Burası daha güzel olacak. Bursa’nın en güzel bulvarı burada kurulacak. Bu yol Acemler’den başlayarak, Kestel ve Gürsu’ya kadar bağlanacak” diye konuştu.

Yıldırım etabında da çalışmalar başladı
Başkan Altepe, konuşmasında Çelebi Mehmet Bulvarı’nın Gökdere Bulvarı’ndan sonraki Yıldırım etabında sürdürülen çalışmalara da değindi. Gökdere’den Kestel ve Gürsu’ya kadar olan bölümde kamulaştırma çalışmalarının sürdüğünü vurgulayan Başkan Altepe, Yıldırım’da da yıkımlara en kısa zamanda başlayacaklarını bildirdi. Hedeflerinin bir an önce Bursa’nın batısıyla doğusunu birbirine bağlamak olduğunu kaydeden Başkan Altepe, “Mudanya ile Nilüfer bölgesini Kestel ve Gürsu’ya bağlayacak, Osmangazi ile Yıldırım’ın tam ortasından geçecek, büyük dönüşüme sebep olacak Çelebi Mehmet Bulvarı’nı bir an önce hizmete almak istiyoruz. İnşallah çalışmalar hızlı bir şekilde gerçekleşecek ve kısa zamanda sonuç elde edeceğiz. Bugün de ikinci etabın startını veriyoruz. Bölgemiz için halkımız için hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 01.01.2015 | Okunma sayısı:6698

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu