Haberler

CBS’nin gurur günü

Font Boyutu

22 KASIM 2013

BASIN BÜLTENİ

CBS’nin gurur günü
-Dünya Coğrafi Bilgi Sistemleri Günü coşkuyla kutlandı.
- Bursa Büyükşehir Belediyesi, Coğrafi Bilgi Sistemleri’nde öncü çalışmalarıyla Türkiye’ye örnek oldu.

BURSA – Dünya Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) Günü, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kasım ayının üçüncü haftasında çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, 18 yıldır ‘Coğrafi Bilgi Sistemleri’ teknolojilerini aktif olarak kullanması ve öncü hizmetlere imza atması nedeniyle Türkiye’de örnek hizmetleriyle dikkati çekti. Bu kapsamda çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde, ‘Dünya Coğrafi Bilgi Sistemleri Günü’nün coşkusu ve gururu da ikiye katlandı. Anlamlı günde, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç, Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Kemal Alioğlu, Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürü Necla Yörüklü, Bilgi İşlem Şube Müdürü Yücel Akkul ve Coğrafi Bilgi Sistemleri Müdürlüğü personeli, bir araya gelerek anlamlı günü pasta keserek kutladı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, başarılı çalışmaları takdir ederken, “İdare edilen kent hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz, kurumlarınız arasında koordinasyon sorunu varsa, kenti yönetme ve sağlıklı kararların üretilmesi mümkün olmaz. 6360 sayılı yasa ile ili yönetecek olan Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin coğrafi bilgi sistemleri teknolojilerinin geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması için gayretlerin ve başarılı çalışmalarının devamını dilerim” diye konuştu.
CBS pastasını Necla Yörüklü ile birlikte kesen Atilla Ödünç ise Coğrafi Bilgi Sistemleri’nde Bursa’nın yakaladığı başarının önemli olduğunu ifade etti. Ödünç, Yörüklü’ye Bursa bıçağı hediye ederek başarılı çalışmalarının devamını diledi. Bilgi İşlem Dairesi Başkanı ve aynı zamanda Büyükşehir Belediyeleri Coğrafi Bilgi Sistemleri Platformu Dönem Başkanlığını yürüten Kemal Alioğlu da ‘Bilgi Güçtür’ temasıyla yola çıktıklarını dile getirerek, CBS´nin Türkiye ve Bursa’nın geleceğinde önemli rolü olduğunu ifade etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 22.11.2013 | Okunma sayısı:4430

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu