Haberler

CBS HAYATI KOLAYLAŞTIRACAK

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Vardar’ın da katıldığı BUSKİ Konferans Salonu’ndaki toplantıda, kurum ve kuruluşların temsilcilerine ‘Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Bilişim Teknolojileri 2020 Vizyonu’ hakkında bilgiler verildi.

Kurumlar birbirlerinden haberdar olmalı

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde oluşturulacak paylaşımlı altyapı, ulaşım, afet yönetimi bilgi sistemleri gibi önemli coğrafi bilgi teknolojileri ile ilgili bilgilerin aktarıldığı toplantıda Büyükşehir Belediyesi Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürü Necla Yörüklü, kurumların verilerini belirli standartlarda üretmeleri ve paylaşmaları gerektiğini vurguladı. Yörüklü, aynı zamanda 2009 yılı fotogrametrik haritaları ve 15 cm’e kadar hassasiyetle çekilmiş ortofotoların yılsonuna kadar elde edileceğini bildirdi.

Daha hızlı hizmet anlayışı hedefleniyor

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Vardar da yaptığı konuşmada, toplumsal gereksinimlerin etkin bir biçimde karşılanabilmesi için mutlaka güçlü bir karar-destek mekanizmasına ihtiyaç duyulduğunun herkes tarafından kabul gördüğünü söyledi. Bursa’nın ‘marka kent’ olduğunu söyleyen Vardar, “Bursa Marka bir kenttir. Ancak marka özelliklerinin ön plana çıkarılması için bilgi teknolojileri de çok önemlidir. Artık birçok bilgiye internetten, cep telefonlarından, televizyondan ulaşılmaktadır. Bursa’nın hizmetleri yürüten tüm kurum ve kuruluşlarının da doğru ve güncel bilgilere ulaşması ve bilgilerini güncel tutmaları gereklilik halini almıştır” dedi. Karar ve destek mekanizmalarının en doğru şekilde işlemesinin bu durumla bağlantılı olduğunu belirten Vardar, vatandaşların işlerinin kolaylaştırılması ile hizmetlerin daha hızlı ve etkin şekilde sunulabilmesi için coğrafi kent bilgi sistemleri teknolojilerinin büyük önemi olduğunu kaydetti.

Tarih: 11.08.2009 | Okunma sayısı:6859

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir