Haberler

Çatısı çöken pazar yeri için Büyükşehir devrede

Font Boyutu

 01 OCAK 2015

BASIN BÜLTENİ

ÇATISI ÇÖKEN PAZARYERİ İÇİN BÜYÜKŞEHİR DEVREDE
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, YENİ YILIN İLK GÜNÜNDE İNEGÖL İLÇESİNDE ÇATISI ÇÖKEN PAZARYERİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU VE ÇATININ GÜÇLENDİRİLMESİ İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMALARI HEMEN BAŞLATACAKLARINI SÖYLEDİ.

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yeni yılın ilk gününde İnegöl ilçesinde çatısı çöken pazaryerinde incelemelerde bulundu ve çatının güçlendirilmesi için gerekli çalışmaları hemen başlatacaklarını söyledi.

Bursa İnegöl ilçe merkezindeki kapalı Pazar yerinin çatısı, karın ağırlığına dayanamayıp, çökmüştü. O sırada alışveriş yapan vatandaşlar ile esnaf ise gürültüyü duyar duymaz kaçarak canlarını kurtarmıştı. 155 sebze ve meyve, 96 tuhafiye, 72 bakkaliye, 18 balıkçı tezgahı olmak üzere 341 esnafın yer aldığı pazarda yaşanan olayda can kaybı yaşanmazken, maddi hasar meydana gelmişti.
Pazar yeri esnafı yeni yılın ilk gününde göçük altında kalan mallarını kurtarmaya çalışırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de İnegöl esnafını yalnız bırakmadı. Beraberindeki İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve BESOB Başkanı Arif Tak ile birlikte, çatısı çökün Pazar yerinde incelemelerde bulunan Başkan Altepe, Büyükşehir olarak konuya hemen müdahil olduklarını ve gerekli çalışmaların hemen başlatılacağını söyledi.

Çatı güçlendirilecek
2015 yılının rahmet ve bereketle başladığını, Bursa’nın diğer ilçelerine göre İnegöl merkezi ve köylerinde kar yağışının etkisini çok daha fazla gösterdiğini dile getiren Başkan Altepe, “Yoğun kar yağışı bazı olumsuzluklara da yol açıyor. İlçe merkezinde bulunan ve 12 bölümden oluşan kapalı pazar yerinin çatısında dün çökmeler meydana geldi. Biz de hemen olay yerine gelip, incelemelerimizi yapıyoruz. Yarın da teknik ekiplerimiz buraya gelip, yapılması gerekenleri tespit edecek. Daha sağlam bir konstrüksiyonla çatının güvenli hale gelmesi, halkımızın ve esnafımızın gönül rahatlığı içinde alışverişlerini yapabilmesi için Büyükşehir olarak gerekli tüm desteği vereceğiz. Pazarımız bir an önce eski işlevine kavuşacak” dedi.
Gazetecilerin İnegöl ve köylerinde devam eden karla mücadele çalışmalarına ilişkin sorularını da yanıtlayan Başkan Altepe, halen 8 kar temizleme aracının İnegöl’de çalıştığını, ihtiyaç doğrultunda 8 araç daha gönderebileceklerini belirterek, “Bizim ekip ve ekipmanla ilgili hiçbir sıkıntımız yok. Ancak kar aynı anda birçok noktaya yağdığı için sorun olabiliyor. Bunun yanında bir yolu temizleseniz bile yağış devam ettiği için yine kapanmalar olabiliyor. Ayrıca İnegöl yağıştan fazlasıyla nasibini aldı. Dağ ilçelerinde bile bu kadar etkili olmadı kar yağışı. Buna rağmen hiçbir sorunumuz yok. Çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 01.01.2015 | Okunma sayısı:4508

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu