Haberler

ÇASİAD’DAN HİZMET TEŞEKKÜRÜ

Font Boyutu

28 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

ÇASİAD’DAN HİZMET TEŞEKKÜRÜ
- ÇALI SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ (ÇASİAD), BURSA’NIN HER KÖŞESİNE HİZMETLERİNİ ULAŞTIRAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ÇALI’YA DA DEĞER KATTIĞINI SÖYLEDİ.
- ÇALI SANAYİCİLERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’YE TEŞEKKÜR ETTİ.

BURSA – Bursa’nın daha sağlıklı ve ulaşılabilir bir kent olması için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Çalı ve Kayapa bölgesinde ulaşıma nefes aldırırken, aynı zamanda vatandaşların da yüzünü güldürüyor.

Çalı Sanayici ve İşadamları Derneği (ÇASİAD) üyeleri, Bursa’nın vizyonunu geliştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye, kente ve Çalı’ya yaptığı yatırımlardan dolayı teşekkür etti. Çalı Yolu Demirci Kavşağı girişine teşekkür tabelası yerleştiren Çalılı sanayiciler, Başkan Recep Altepe’nin bölgeye yatırımlarının süreceğine inandıklarını belirtti.
ÇASİAD Başkanı Halil İbrahim Kuzucu, Çalı’da işyeri bulunan sanayicilerle birlikte yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla Çalı’nın eski rehavetini üzerinden attığını söyledi. Çalı’da 250’ye yakın işyeri bulunduğunu belirten Kuzucu, “Çalı’da 7 bin 500 kişi istihdam ediliyor. Burası, 90’lı yılardan beri adeta KOBİ cenneti. Buradaki küçük ölçekli işletmeler Bursa’nın gelişimini de destekliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Çalı bölgesine çok değer ve emek veriyor. Burada güzel çalışmalar yapılıyor” diye konuştu.
İş adamı İsmet Acar da Başkan Altepe’nin çalışmaları sayesinde Çalı Yolu’nun rahatladığını ve Çalı’nın değer kazandığını belirtti.

Çalı’da yapılan çalışmalar
Çalı Yolu’nun Demirci Kavşağı ile Kayapa arasındaki 9 bin metre uzunluk ve 7 metre genişliğindeki mevcut sathi kaplama ile yolda Demirci Kavşağı ile Yaylacık arasındaki 4 bin metrelik kısmın 12,50 metre genişliğinde kazı ve dolgu çalışmaları tamamlanmış asfalta hazır hale getirilmiştir. Demirci Kavşağı ile Çalı Kavşağı arasındaki bin 700 metrelik kısımda 7 bin ton kaplama çalışması ile birinci kat asfalt çalışmaları tamamlanmıştır. Demirci Kavşağı ile Kayapa arasındaki çalışmalar tamamlandığında mevcut yol 11,50 metre genişliğinde üç şeritli asfalt yol olarak trafiğe açılacaktır.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 28.05.2010 | Okunma sayısı:7326

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu