Haberler

Çardak Camii yine yeniden

Font Boyutu

15 EKİM 2017

BASIN BÜLTENİ

ÇARDAK CAMİİ YİNE YENİDEN

-          BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DESTEĞİYLE SİL BAŞTAN DÜZENLENEN ÇARDAK CAMİİ, YENİLENEN YÜZÜYLE HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYOR.

-          BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, YENİŞEHİR’İN ÇARDAK BÖLGESİNDE İLÇE BELEDİYESİYLE BİRLİKTE BÜYÜKŞEHİR’İN İBADETLERE YENİDEN HAZIRLADIĞI ÇARDAK CAMİİ’NDE İNCELEMELERDE BULUNDU.

-          BAŞKAN ALTEPE’YE GEZİSİNDE YENİŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SÜLEYMAN ÇELİK DE EŞLİK ETTİ.

BURSA - Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle sil baştan düzenlenen Çardak Camii, yenilenen yüzüyle hizmet vermeye devam ediyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yenişehir’in Çardak bölgesinde ilçe belediyesiyle birlikte Büyükşehir’in ibadetlere yeniden hazırladığı Çardak Camii’nde incelemelerde bulundu. Başkan Altepe’ye gezisinde Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik de eşlik etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaptığı açıklamada, yerel yönetimlerde yeni bir dönemin yaşandığını dile getirdi. Bütünşehir uygulamasıyla artık tüm mahalle ve köylerde her türlü hizmetin halkla buluştuğunu ifade eden Başkan Altepe, bir yandan kent merkezlerine vizyon projeleri devreye alırken diğer taraftan köy ve mahallelerde halkın taleplerini karşılamaya devam ettiklerini söyledi. Onlardan birinin de Çardak Mahallesi’ndeki Çardak Camii olduğunu kaydeden Başkan Altepe, Çardak’ta muhtarlığın ve halkın talepleri sonucunda yapılan yatırımları karşılamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Çardak’ta yapılan çalışmalar neticesinde cami avlusunun verandasıyla birlikte A’dan Z’ye düzenlendiğini, müştemilat ve ihtiyaç giderme, abdest alma alanlarının oluşturulduğunu belirten Başkan Altepe, Çardak’a yakışır hale getirilen ibadet alanının bölge halkı için hayırlı olmasını diledi.

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ise Çardak Camii’ni yeni yüzüyle halka kazandırmaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti. Konuşmasında, halkın talep edilen tüm ihtiyaçların karşılanması yönünde bir belediye anlayışıyla karşı karşıya olduğunu vurgulayan Çelik, Yenişehir’e desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye bölge insanı adına teşekkür etti.

Çardak Mahalle Muhtarı Emir Çakır da yaptığı hizmetler nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 15.10.2017 | Okunma sayısı:2376

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu