Haberler

ÇALI YOLU'NA NEŞTER

Font Boyutu

 Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Çalı Yolu’nda devam eden yol genişletme çalışmalarını yerinde inceledi.
Mevcut 6 metre genişliğinde olan yolun, planlarda 20 metre olarak göründüğünü hatırlatan Başkan Altepe, gerekli istimlakları da yaparak yolun genişliğini ilerleyen süreçte 40 metreye kadar çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

“Yaşanabilir ve ulaşılabilir bir kent”
Çalı Yolu’nun, Demirci Caddesi ile Yaylacık Mahallesi arasındaki 4 kilometrelik kısımda gidiş- geliş olmak üzere yolun her iki tarafında da mülkiyet sınırlarına kadar genişletme çalışmaları başladı. Mevcut 6 metrelik yolun ilk etapta 10 metre ve üç şeride çıkarılacağı çalışmaları inceleyen Başkan Altepe, yaşanabilir ve ulaşılabilir bir Bursa için her semtte yol genişletme çalışmalarını sürdürdüklerini vurguladı.

“Bu yaraya da neşter attık”
Başkan Recep Altepe, Büyükşehir Başkan Danışmanı ve Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın, AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar ve AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Metin Düvencioğlu’nun da katıldığı inceleme gezisinde devam eden yol genişletme çalışmasıyla ilgili Fen İşleri Daire Başkanı Fehmi Ökten’den bilgi aldı. Çalı, Kayapa, Hasanağa, Akçalar gibi 4 merkezi birbirine bağlaması nedeniyle bu yolun büyük önem taşıdığını dile getiren Başkan Altepe, “Her beldede ayrı bir sanayi bölgesi ve 350’ye yakın fabrikanın olduğunu düşünürsek, bu çalışma bölge için hayati önem taşıyor. Bu yol planlarda 20 metre olarak görünüyor, ancak şu anda sadece 6 metre olarak hizmet veriyor. Biz ilk etapta 10 metreye çıkmayı, ardından da 20 metre genişliğe ulaşmayı planlıyoruz. Bu yolu genişletme hedefi her dönemde gündeme gelmiş ancak çalışmayı başlatmak bize nasip oldu. Önemli olan bu yaraya neşter atmış olmamız” diye konuştu.

“Yol bölgenin değerini artıracak”
Yol kenarında arazisi bulunan vatandaşlar ile sanayicilerden de destek beklediklerini dile getiren Başkan Altepe, “Daha uzun vadede yol genişliğinin 40 metreye çıkarılmasını planlıyoruz. İstimlak yoluyla bu çalışmaları da yürüteceğiz. Bu konuda gerekli terkleri yapmaları için bölge halkından yardım bekliyoruz. Çünkü yaptığımız iş bu bölgeye hizmet. Yol aynı zamanda bölgenin de değerini artıracak. Bu konuda önümüze ne engel çıkarsa aşmakta kararlıyız” diye konuştu.

Tarih: 21.12.2009 | Okunma sayısı:7406

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir