Haberler

Caddelere estetik dokunuş

Font Boyutu

 16 EYLÜL 2013

BASIN BÜLTENİ

CADDELERE ESTETİK DOKUNUŞ
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENT ESTETİĞİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNE NEDEN OLAN ŞEHİR MOBİLYALARINI ESTETİKLE BİR GÖRÜNÜME KAVUŞTURUYOR.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Şube Müdürlüğü ekipleri, görüntü kirliliğine neden olan şehir mobilyalarını estetikle bir görünüme kavuşturuyor.

Büyükşehir Belediyesi görev, yetki ve sorumluluğunda bulunan kentsel mekânlarda kent estetiğini bozan, görüntü kirliliği yaratan uygunsuzlukların giderilmesi ve kentin fiziksel mekân kalitesinin artırılması Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı’na bağlı Kent Estetiği Şube Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Kentin birçok yerinde yapılan kent estetiğine aykırı unsurların iyileştirilmesine yönelik çalışmalar, halkın ortak paylaşımının fazla olduğu merkezi mekanlarda yoğunlaşıyor. Kavşak ve batçıklardaki korkuluklar, özel ve etkili boyalarla boyanıp yenileniyor. Özellikle merkezi mekanlarda kentin estetiğini bozan, görüntü kirliğine yol açan ilan ve afişlerin engellenmesi adına, dünyada bu alanda kullanılan son yenilikler araştırılarak Bursa’da uygulanıyor. Bu kapsamda Anti-Stick (üzerine hiçbir şey yapıştırılamayan) özellikli boyalar ile T1 tramvay hattı boyunca tüm elektrik direkleri boyandı. Atatürk Caddesi, İnönü Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi gibi merkezi caddelerde elektrik direkleri ve boxlar boyanarak görüntü kirliği engellendi.


BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 16.09.2013 | Okunma sayısı:3373

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir