Haberler

Büyükşehirli izciler şehitleri andı

Font Boyutu

08 OCAK 2018

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİRLİ İZCİLER ŞEHİTLERİ ANDI

  • BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ İZCİLERİ, SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİN 103’ÜNCÜ YIL DÖNÜMÜ NEDENİYLE BURSA VALİLİĞİ GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN TELEFERİK’TEN ZEYNİLER KÖYÜ’NE DÜZENLENEN ANMA YÜRÜYÜŞÜNE KATILARAK ECDADI YAD ETTİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü İzcileri, Sarıkamış şehitlerinin 103’üncü yıl dönümü nedeniyle Bursa Valiliği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Teleferik’ten Zeyniler Köyü’ne düzenlenen anma yürüyüşüne katılarak ecdadı yad etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından “Gençlik Şühedanın İzinde” sloganıyla düzenlenen Sarıkamış şehitlerini anma yürüyüşü Bursa’da da yapılırken, etkinliğe Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü 120  İzci ile katıldı. Sarıkamış Harekâtının 103’üncü yıl dönümünde vatan uğruna hayatını kaybeden şehitlerimizi anmak ve Sarıkamış’ın manevi havasını  gençlere hissettirmek adına  yapılan etkinlikte Büyükşehirli izciler ve katılımcılar Teleferik’ten  Zeyniler Köyü’ne  kadar yürüdü. Yaklaşık 3 kilometre yol yürüyerek Zeyniler Köyü’ne ulaşan Büyükşehirli izciler ve katılımcılar Zeyniler Köy Konağında yapılan çorba ve çay ikramının ardından kent merkezine döndü.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

 

Tarih: 08.01.2018 | Okunma sayısı:2325

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir