Haberler

BÜYÜKŞEHİR’Lİ İZCİLER SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANDI

Font Boyutu

 16 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR’Lİ İZCİLER SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANDI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ BÜNYESİNDE FAALİYETLERİNİ SÜRDÜREN İZCİLER, SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ TİYATRO GÖSTERİSİ İLE ANDI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren izciler, Sarıkamış şehitlerini tiyatro gösterisi ile andı.

Büyükşehir Belediyespor Kulübe bağlı izciler, 1914 yılındaki Sarıkamış harekâtında zorlu Allahuekber Dağları’nda şehit düşen 90 bin şehit için anma töreni düzenledi. Yıldırım Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, Yıldırım İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Gürhan Çokgezer ile izci ve izci velileri katıldı. Tören izcilerin tekmil alıp, İstiklal Marşı okumasıyla başladı. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü izcilerinin 2011 yılından bu yana yaptığı çok sayıda faaliyetin fotoğraflarının slayt gösterisinin ardından kürsüye gelen İzcilik branşı sorumlusu Mustafa Altay; 2011 yılından bu güne kadar 1750 izciye ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Altay, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerin izcilik sayesinde kendi kültürüne, tarihine, şehitlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmeleri için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Spor branşlarının yanında izcilik branşına da büyük önem verdiklerini dile getiren Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık ise, izcilerin bu tür faaliyetler içinde yer almasının kendilerini çok mutlu ettiğini ve özelikle ‘Dedeciğim ben geldim” yazılı yeleklerle Sarıkamış’ta yürümelerinin kendisini çok duygulandırdığını vurguladı. İzcilik branşı sorumlusu Mustafa Altay, izciliğe verdiği destekler nedeniyle Kulüp Başkan Yardımcısı İlhan Satık’a çiçek verdi.

Sarıkamış konulu konuşmalar, şiirler ve türkülerin ön planda olduğu program yaklaşık 40 izcinin hazırlayıp oynadığı tiyatro gösterisiyle son buldu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 16.01.2013 | Okunma sayısı:3687

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir