Haberler

BÜYÜKŞEHİRLİ GÜREŞÇİLER BURSA’NIN GURURU OLDU

Font Boyutu

20 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİRLİ GÜREŞÇİLER BURSA’NIN GURURU OLDU
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ GÜREŞ TAKIMI, BURSA’DA 4 TAKIMIN 120 SPORCUYLA YARIŞTIĞI ‘BAŞKANLIK KUPASI GÜREŞ TURNUVASI’NDA TAKIM OLARAK ŞAMPİYON OLDU.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü tarafından gerçekleştirilen ‘Başkanlık Kupası Güreş Turnuvası’, güreşçilerin şampiyonluk mücadelesine ev sahipliği yaptı.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün ev sahipliğinde Yıldırım’daki Mimar Sinan Spor Salonu’nda düzenlenen turnuva, heyecanlı anlara imzasını attı. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü güreş takımının yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü, Kocaeli Büyükşehir Belediyespor Kulübü ve Ankara TEDAŞ Spor Kulübü güreşçilerinin karşılaşmalarında yaklaşık 120 sporcu şampiyonluk için yarıştı. Gün boyu süren karşılaşmalarda Bursa Büyükşehir 39 puanla takım olarak birinci oldu ve başkanlık kupasını kazandı. İstanbul Büyükşehir 35 puanla 2., Ankara Büyükşehir 34 puanla 3. ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi güreş takımı da 26 puanla 4. oldu. Turnuvanın sonunda dereceye giren sporculara ödülleri verildi.
AK Parti Bursa milletvekilleri İsmet Su ve M. Kemal Şerbetçioğlu, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, İl Özel İdaresi Sosyal Hizmetler Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Musa Aydın, Güreş İl Temsilcisi Murat Demirbağ, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Serbest Güreş Teknik Direktörü Yüksel Şanlı, Güreş Milli Takımı Genel Koordinatörü Yakup Topuz, Avrupa eski şampiyonu Reşit Karabacak ve Dünya Şampiyonu güreşçi Yavuz Yılmaz da turnuvayı ilgiyle izledi.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ, Bursa’da ata sporu güreşe çok önem verildiğini belirterek, “Büyükşehir Belediyesi olarak güreş sporunun gelişmesi için gereken desteği veriyoruz. Bursalı güreşçilerimizin başarıları da çabamızın karşılığını aldığımızı gösteriyor, bu yüzden çok mutlu ve gururluyuz. Güreşçilerimizin bundan sonra da başarılarını devam ettireceğine inanıyorum” dedi.
Karadağ, resmi müsabakalar öncesinde yapılan bu tür turnuvaların sporculara antrenman deneyimi ve maç tecrübesi kazandırdığını da sözlerine ekledi.

Turnuvada kilolarına göre katıldıkları kategorilerde 1. olan yarışmacılar
42 kg’da Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nden Segen Tuncay
46 kg’da Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nden İlkay Bektaş
50 kg’da İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nden Emre Demircan
55 kg’da Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nden Barış Kaya
60 kg’da İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nden Ferhat Arslan
66 kg’da Ankara TEDAŞ Spor Kulübü’nden Aziz Eyilikçi
74 kg’da Ankara TEDAŞ Spor Kulübü’nden Minuri Kotonoğlu
84 kg’da İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nden Caner Demirtaş
96 kg’da Ankara TEDAŞ Spor Kulübü’nden Mustafa Batu
120 kg’da da Kocaeli Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nden Muhammet Emin

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 20.01.2013 | Okunma sayısı:10258

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu