Haberler

Büyükşehir’li atıcılar 12’den vurdu

Font Boyutu

 30 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR’Lİ ATICILAR 12’DEN VURDU
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ ATICILARI TRAP MİLLİ TAKIM SEÇMELERİNİN DE YAPILDIĞI MÜSABAKALARDA BÜYÜK BAYANLAR VE BÜYÜK ERKEKLER KATEGORİSİNDE BİRİNCİLİĞİ KİMSEYE KAPTIRMADI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü atıcıları Trap Milli Takım seçmelerinin de yapıldığı müsabakalarda Büyük Bayanlar ve Büyük Erkekler Kategorisinde birinciliği kimseye kaptırmadı.

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu faaliyet programında yer alan Cumhuriyet Kupası Trap yarışmaları Mersin Erdemli Atış Poligonunda yapıldı. 2015 yılı Trap Milli Takımı için seçme yarışmalarından biri olması nedeniyle rekor sayıda sporcunun katılımının gerçekleştiği müsabakalara Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları damga vurdu. Yarışmalar sonucunda Büyük Bayanlar kategorisinde Büyükşehir Belediyesporlu Dilara Kızılsu birinci ve Nihan Gürer de dördüncü oldu. Büyük Erkekler kategorisinde ise yarışmaya katılan 132 sporcu arasında ilk iki sırayı Büyükşehir Belediyesporlu Dr. Alp Kızılsu ve Oğuzhan Tüzün paylaştı.

Federasyon Faaliyet programında belirtilen 2015 yılı Milli Takım seçmeleri bu yarışma ile sonuçlanırken, sporcuların Milli Takım tespitine esas yarışmalarda attıkları skorların ortalamaları ile 2015 yılındaki Meksika, Birleşik Arap Emirlikleri ve Güney Kıbrıs’ta yapılacak Dünya Kupalarına katılacak Milli Takım aday Kadro listeleri belirlendi. 2016 Olimpiyat Oyunlarına kota veren Dünya Kupalarına katılacak Milli Takım aday kadro sıralamalarında Büyük erkeklerde Bursa Büyükşehir Belediyesporlu Dr. Alp Kızılsu birinci, Oğuzhan Tüzün ikinci, Büyük Bayanlarda ise yine Büyükşehirli Nihan Gürer birinci ve Dilara Kızılsu da ikinci sırada yer aldı.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 30.10.2014 | Okunma sayısı:1789

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir