Haberler

Büyükşehir’in vergi sicili temiz

Font Boyutu

 24 ŞUBAT 2014

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR’İN VERGİ SİCİLİ TEMİZ
- BURSA VERGİ DAİRESİ BAŞKANI İBRAHİM SAYDAM 2013 YILINDA 80 MİLYON 418 BİN TL VERGİ ÖDEYEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN HİÇBİR VERGİ BORCU BULUNMADIĞINI BELİRTEREK, DÜZENLİ ÖDEMELERİ NEDENİYLE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’YE TEŞEKKÜR ETTİ.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, VERGİ GELİRLERİNDEN ALDIKLARI YÜZDE 5’LİK PAYIN, SEÇİMLERDEN SONRA YÜZDE 6’YA ÇIKACAĞINI HATIRLATARAK, “BURSA’DA ÜRETİMİN ARTMASI, EKONOMİNİN CANLANMASINA YÖNELİK ÇALIŞMALARIMIZIN TEMELİNDE BU VAR. ÇÜNKÜ ÜRETİM ARTARSA, VERGİ ARTAR. BU DA BELEDİYE ARACIYLA HİZMET OLARAK YİNE BU KENTE DÖNER” DEDİ.

BURSA - Bursa Vergi Dairesi Başkanı İbrahim Saydam 2013 yılında 80 milyon 418 bin TL vergi ödeyen Büyükşehir Belediyesi’nin hiçbir vergi borcu bulunmadığını belirterek, düzenli ödemeleri nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, vergi gelirlerinden aldıkları yüzde 5’lik payın, seçimlerden sonra yüzde 6’ya çıkacağını hatırlatarak, “Bursa’da üretimin artması, ekonominin canlanmasına yönelik çalışmalarımızın temelinde bu var. Çünkü üretim artarsa, vergi artar. Bu da belediye aracıyla hizmet olarak yine bu kente döner” dedi.

Bursa Vergi Dairesi Başkanı İbrahim Saydam, 25’inci Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında ilçe vergi dairelerinin başkan ve yardımcıları ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret etti. Hafta etkinlikleri kapsamında düzenli ödeme yapan vergi mükelleflerini ziyaret ettiklerini dile getiren Saydam, “Büyükşehir Belediyesi, BUSKİ ve bağlı şirketler olarak 2013 yılında 80 milyon 418 bin TL vergi ödedi. Büyükşehir Belediyesi’nin vergi borcu bulunmuyor. Düzenli ödemeleri nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Saydam, 2013 yılında ilk defa mükellef olan işletmeleri de ziyaret edip, sıkıntılarını dinleyeceklerini, yine kira geliri olan vatandaşların beyanname hazırlamalarına kolaylık sağlanması amacıyla alışveriş merkezlerine start kurup, elektronik ortamda beyanname alarak vatandaşa kolaylıklar sağlayacaklarını da sözlerine ekledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de vergi gelirlerinin yerel yönetimler açısından da büyük önem taşıdığını belirterek, halen yüzde 5 olan Büyükşehir vergi gelirlerinin yerel seçimlerden sonra yüzde 6’ya çıkacağını hatırlattı. Ulaşımdan sanayiye kadar her alanda yaptıkları çalışmaların temelinde, kente üretim artışının sağlanması olduğunu dile getiren Başkan Altepe, “Bugün İstanbul, Türkiye ekonomisinin yüzde 40’ını oluşturuyor. Bursa olarak daha güçlenmek istiyorsak, bunu İstanbul’un gölgesinde kalarak değil, daha da yakınlaşarak sağlarız. Bu nedenle İstanbul’la olan ulaşım yatırımlarına önem veriyoruz. İşte yerli tramvay üretimi gibi sanayimizde teknoloji ve tasarım ağırlıkları üretimler yapılmasına destek veriyoruz. Çevreye yönelik arıtma- kurutma tesislerini yerli olarak yaptırıyoruz. Bunlara belediyenin işi değil diye bakmak yanlış. Çünkü üretimin artması demek daha fazla vergi toplanması demek. Bu de Büyükşehir Belediyesi’nin gelirlerinin artması ve kente daha fazla hizmet gelmesi demek” dedi.
Vergi Dairesi Başkanı Saydam, ziyaretin sonunda düzenli vergi ödemeleri nedeniyle Başkan Altepe’ye çiçek ve plaket verdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 24.02.2014 | Okunma sayısı:3163

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu