Haberler

‘Büyükşehir’in Sultanları’ hız kesmiyor

Font Boyutu

29 OCAK 2018

 

BASIN BÜLTENİ

 

‘Büyükşehir’in Sultanları’ hız kesmiyor

- Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Voleybol Takımı, Bursa’da gerçekleştirilen maçta Kameroğlu Beylikdüzü Voleybol İhtisas’ı 3-1 mağlup etti.

 

BURSA – TVF Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde 16. hafta karşılaşmasında Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Voleybol Takımı, Kameroğlu Beylikdüzü Voleybol İhtisas’ı 3-1 mağlup etmeyi başardı.

 

Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda gerçekleştirilen karşılaşma Bursa Büyükşehir Belediyespor’un galibiyetiyle sona erdi. Oldukça çekişmeli geçen ilk sette teknik molaya 12-11 önde giren Büyükşehir’in Sultanları, İkbal Albayrak’ın servisleriyle seri yakalayarak skoru 19-16 yaptı. File üstünlüğünü ele geçiren konuk ekip, skoru 22-22’ye eşitlese de Chorlette Leys’in sayısıyla set için servis atan yeşil beyazlı ekip, Emiliya Dimitrova’nın öldürdüğü topla sayıyı kazandı ve ilk setten 25-22 galip ayrıldı. İkinci sette ise konuk ekip direnç gösterirken, teknik molaya da 9-12 önde girdi. Büyükşehir’den Aleksandra Bytsenko’nun hatasıyla skoru 15-20’ye getiren konuk ekip bir ara rahatlasa da ev sahibi takım, Bytsenko’nun bu kez servisten bulduğu sayı ile skoru 19-20 yaparak umutlandı. Ancak İstanbul ekibi, Sabriye Gönülkırmaz’ın başarılı bloğuyla seti 21-25 kazanarak, setlere denge getirdi.

 

Heyecanlı karşılaşma

Üçüncü sete daha istikrarlı başlayan taraf Büyükşehir Belediyespor olurken, teknik molaya da ev sahibi ekip 12-10 önde girdi. Fatma Yıldırım, Leys Charlotte ve Emiliya Dimitrova ile sayılar bulmaya devam eden yeşil beyazlı ekip, baştan sona üstün gördüğü bu seti de 25-18’lik skorla önde tamamlayarak maçta yeniden avantajı ele geçirdi. Dördüncü set ise büyük heyecana sahne oldu. Teknik molaya 9-12 konuk ekip önde girerken daha sonra Büyükşehir Belediyespor, skoru dengeledi ve üstünlük sürekli olarak el değiştirdi. Dengeler son sayılara doğru da bozulmazken set de tie-break sayılarına uzadı. Leys Charlotte ile bir kez daha maç sayısı avantajını yakalayan ev sahibi ekip, bu durumu Ergül Eroğlu’nun servisiyle iyi değerlendirdi ve direk sayısıyla birlikte bu seti 30-28 ve maçı da 3-1 kazandı. Bu sonucun ardından Bursa Büyükşehir Belediyespor, galibiyet serisini dört maça çıkarırken, puanını 30,200 yükseltti ve 5. sıradaki yerini korudu.

 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Tarih: 29.01.2018 | Okunma sayısı:1066

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir