Haberler

Büyükşehir’in perileri hız kesmiyor

Font Boyutu

 06 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR’İN PERİLERİ HIZ KESMİYOR
- TÜRKİYE KADINLAR BASKETBOL 2 LİGİ A GRUBUNDA MÜCADELE EDEN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULUBÜ GÜÇLÜ RAKİBİ FENERBAHÇE KOLEJİ’Nİ 80- 65 YENDİ.

BURSA - Türkiye Kadınlar Basketbol 2 Ligi A grubunda mücadele eden Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulubü güçlü rakibi Fenerbahçe Koleji’ni 80- 65 yendi.

Karşılaşmaya Şenay, Leeza, Fahriye, Merve ve Ecem ilk beşiyle başlayan Bursa Büyükşehir’in perileri Ecem’in sayısıyla hızlı başladı. Maçın daha ilk dakikasında hücumda aldığı sert müdahale sonucunda yerde kalan Ecem, oyuna dönemedi ve yerini Büşra’ya bıraktı. İlk devreyi 25 – 10 ve 52 – 30’luk periyotlarla geçen Bursa Büyükşehir Belediyespor, 3. periyodu da 69 -48 ile geçti. Sık sık faullerle duran oyunda dışarıdan atışlarda başarı sağlayan Bursa Büyükşehir Belediyespor, oyunu kontrolde tutmayı başardı ve maçı 80 -65 kazandı.

Maçın ardından konuşan Bursa Büyükşehir Belediyespor Baş Antrenörü Levent Günenme, “İyi oynadık, iyi defans yaptık sahada tam konsantrasyon savaşan oyuncularımı kutluyorum. Önümüzde artık BGD maçı var. Ona odaklandık” dedi.
Takım Kaptanı Büşra Yüksel ise “Takım arkadaşlarımı kutluyorum, çok iyi mücadele ettik. Basketbol severlere keyifli bir maç izlettiğimizi düşünüyorum. Fenerbahçe takımı genç bir takım, iyi oynuyorlar. Biz kazanmayı daha çok istedik ve kazandık. Önümüzde 3 hafta ara ve BGD maçı var. Onu da kazanıp serimizi devam ettirmek istiyoruz” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 06.12.2014 | Okunma sayısı:1199

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir