Haberler

BÜYÜKŞEHİR’İN KARATECİLERİ ‘TÜRKİYE ŞAMPİYONU’

Font Boyutu

19 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR’İN KARATECİLERİ ‘TÜRKİYE ŞAMPİYONU’
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ KARATE TAKIMI, RİZE’DE YAPILAN KARŞILAŞMALARDA ‘TÜRKİYE ŞAMPİYONU’ OLARAK BURSA’YI GURURLANDIRDI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün genç karatecileri, Rize’de yapılan ‘Türkiye Kulüplerarası Karate Takım Şampiyonası’nda birinci olarak şampiyonluk kupasını Bursa’ya getirdi.

‘Türkiye Kulüplerarası Ümit, Genç ve Büyükler Karate Takım Şampiyonası’, 13 ile 15 Mayıs tarihleri arasında Rize’de yapıldı. Türkiye’nin 23 ilinden 172 takımın, 667 sporcuyla yarıştığı şampiyona, heyecanlı müsabakalara sahne oldu.
Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları, genç bay grubundaki tüm maçları kazanarak geçen yılın şampiyonu olan İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü ile yarı finalde karşılaştı. Yarı final müsabakasını da başarıyla kazanarak finale çıkan genç karateciler, finalde de İstanbul Yazıcıspor Kulübü’nü 4-1 skorla yenip ‘Türkiye Şampiyonu’ oldu.
Bursa’ya şampiyonluk gururunu yaşatan karateciler, 3 – 5 Haziran tarihlerinde Ankara’da yapılacak ‘Avrupa Kulüpler Karate Şampiyonası’na direk katılma hakkı kazandı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 19.05.2011 | Okunma sayısı:3755

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir