Haberler

BÜYÜKŞEHİR'İN HEDEFİ BÜYÜK

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin iştirakleriyle kentin gücünü birleştirerek, oluşacak sinerji ile Bursa’ya katma değer sağlayacak çalışmalara imza atacaklarını belirterek, “Şirketlerimiz özlenen yerel yönetim anlayışı ile özel sektörlere de örnek olacak” dedi.

 

Başkan Altepe, Başkan Danışmanı Mehmet Semih Pala, Genel Sekreter Seyfettin Avşar, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 8 şirketin genel müdürü ile yeni dönemdeki hedefleri masaya yatırdı. Merinos’taki BİNTED Toplantı Salonu’ndaki toplantıda, Bursa’ya özlenen yerel yönetim anlayışını yaşatacaklarını belirten Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi şirketlerinin şirket özelliğinin kağıt üzerinde kalmayacağını söyleyerek, “Yeni dönemdeki hedefimiz büyük. Her şirketimiz Bursa için, Bursalılar için hizmet eden kurumlar olacak. Kaynaklarımızı artıracak aktif projeler üreteceğiz. Bu dönem profesyonel ve birikimli kadrolarımızla Bursa’ya katma değer sağlayacak çalışmalara imza atacağız. Bursa’nın kent olarak da büyük gücü var. Kenti ayağa kaldırmak için neler yapabileceğimizi düşüneceğiz. Artık bir bütün olarak Bursa’nın sahip olduğu potansiyeli harekete geçirmenin zamanı geldi. Şirketlerimizi bu güçle birleştirip, oluşturacağımız sinerji ile Bursa’ya özlediği hizmeti kavuşturacağız.”diye konuştu.


“Büyükşehir Belediyesi’nin her hizmette imzası olacak”

Başkan Altepe, dünyada artık şehirlerin yarıştığına vurgu yaparak, “Büyükşehir Belediyesi’nin işi olmayan bir soruna ‘Bu bizim işimiz değil’ diyemeyiz. Şehrin her köşesinde belediyenin, yerel yönetimin eli olmak zorundadır. Okulun çatısı mı aktı. Milli Eğitim Bakanlığı ‘bütçem yok’ diyebilir. Ama Büyükşehir Belediyesi bu sorunu çözmek zorunda. Çünkü bizim böyle bir mazeret üretme durumumuz yok. Bu anlayıştan dolayı Bursa Büyükşehir Belediyesi, 5 aylık dönemde halkla bütünleşti. Sosyal tesislerimizle halkımız artık Büyükşehir Belediyesi’nin imkanlarından da yararlanabiliyor” dedi.

Tarih: 12.09.2009 | Okunma sayısı:3555

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir