Haberler

BÜYÜKŞEHİR'İN HEDEFİ AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 28-29 Kasım tarihlerinde Bursa’da yapılacak Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’na hazırlanan Büyükşehir Belediyespor Güreş Takımı’nın antrenmanını ziyaret ederek, moral verdi.

 

Aynı zamanda Büyükşehir Belediyespor Başkanı da olan Altepe, Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’na hazırlanan güreş takımını ziyaret etti. Bir şehrin sadece fiziki yatırımlarla gelişemeyeceğini vurgulayan Başkan Altepe, bundan dolayı Büyükşehir Belediyesi olarak kentte yaşayanların ve geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin sağlıklı yetişmelerine imkan tanıyan çalışmaları gerçekleştirme hedefiyle yola çıktıklarını belirtti.

Ata sporu güreşi, ecdadın emanet ettiği topraklarda yaşatıyor olmanın gururunu yaşadıklarını belirten Başkan Altepe, Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nda güreş takımının ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine yürekten inandığını söyledi.

Sporcularla sohbet de eden Altepe, spora ve sporcunun da her zaman yanında olduklarını, bundan sonrada olmaya devam edeceklerini ifade ederek, “Futbol dışındaki branşlara önem vererek Türkiye’ye örnek olacağız. İşte ata sporumuz güreşte oluşturduğumuz takımdan ilk dünya sporcusunu geçtiğimiz aylarda çıkartmıştık. Şimdi hedefimiz Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nda şampiyonluk. Bayrağımızı göndere çekerek, İstiklal Marşımızı tüm dünyaya dinleteceğiz” şeklinde konuştu.

Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyespor Tesisleri’nde çalışan sporcularla hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Tarih: 02.10.2009 | Okunma sayısı:4218

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir