Haberler

BÜYÜKŞEHİR'İN GÜREŞÇİLERİ TÜRKİYE İKİNCİSİ

Font Boyutu

 Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü güreş takımı, Antalya Dilek Sabancı Spor Salonu’nda düzenlenen ‘Türkiye Kulüplerarası Erkekler Serbest Güreş Federasyon Kupası‘nda 2 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya kazanarak topladığı 52 puanla Türkiye ikincisi oldu.

Turnuvada İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü şampiyon olurken, ASKİ Ankara güreş takımı da üçüncülüğü elde etti.

Şampiyonluk son anda kaçtı

‘Türkiye Kulüplerarası Erkekler Serbest Güreş Federasyon Kupası‘, çekişmeli maçlara sahne olurken Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü güreş takımı kazandığı Türkiye ikinciliği ile ileride yapılacak turnuvalar için olumlu sinyaller verdi.

Zorlu geçen müsabakalarda minderde rakiplerine boyun eğmeyen güreşçiler, antrenörlerine ve seyircilere heyecanlı dakikalar yaşattı. Karşılaşmaların ilk gününe damgasını vuran Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü güreş takımı, müsabakaların son gününde de yüzleri güldürdü. Son karşılaşmalarda 84 kiloda Hakkı Ceylan gümüş madalya, 96 kiloda Hakan Koç ve 84 kiloda Ömer Faruk Kalender bronz madalyanın sahibi oldu.

Gençler ümit vaat ediyor

Bursa’yı Antalya’da başarıyla temsil eden genç güreşçiler, turnuvaya adeta damga vurdu. FILA tarafından 2009 yılında dünyanın en iyi genç güreşçisi unvanını kazanan 55 kilodaki Ahmet Peker, ilk kez mücadele ettiği ‘Büyükler’ kategorisinde altın madalya kazanarak gelecek için ümit vaat ettiğini herkese gösterdi.

Tarih: 11.01.2010 | Okunma sayısı:5120

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir