Haberler

BÜYÜKŞEHİR’İN ATLETLERİ İSPANYA YOLCUSU

Font Boyutu

 
29 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR’İN ATLETLERİ İSPANYA YOLCUSU
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ GENÇ BAYANLAR ATLETİZM TAKIMI, 2012 YILINDA 4000 METRE YARIŞMALARINDA TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLARAK ŞUBAT AYINDA İSPANYA´DA YAPILACAK ‘AVRUPA KULÜPLER ŞAMPİYONASI´NA KATILMAYA HAK KAZANDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ATLETİZMİ BURSA´DA YAYGINLAŞTIRARAK ULUSLARARASI OLİMPİYATLARDA YER ALMAK İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Genç Bayanlar Atletizm Takımı, 2012 yılında 4000 metre yarışmalarında Türkiye Şampiyonu olarak Şubat ayında İspanya´da yapılacak Avrupa Kulüpler Şampiyonası´na katılmaya hak kazandı. Sporcular, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe´yi ziyaret ederek, moral topladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Merinos´taki Gönül Dostları Sofrası´nda Büyükşehir Belediyespor Kulübü Genç Bayanlar Atletizm Takımı ile bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç, Belediyespor Kulübü Atletizm Şube Başkanı Muzaffer Karadeniz, Başantrenör İshak Kaya ve Antrenör Savaş Gökçe de ziyarette hazır bulundu.
Genç bayanlar atletizm takımını ‘Türkiye Şampiyonluğu’ nedeniyle kutlayan Başkan Altepe, atletizmi Bursa´daki tüm okullarda yaygınlaştırarak yeni sporcular yetiştirmek istediklerini, alınacak başarılarla da Bursa ve Türkiye’nin adını uluslararası alanda temsil etmek istediklerini söyledi.
Atletizmin tüm sporların ana kaynağı olduğunu belirten Başkan Altepe, “Hedefimiz gençlerin futbol dışı branşlarda özellikle de atletizm dalında ihtisas kazanmasıdır. Amatör sporu gençlerin gözdesi haline getirmek istiyoruz. Daha fazla sporcunun yetişmesini, kentimizle ülkemizin adını uluslararası çapta daha iyi şekilde temsil etmek istiyoruz” dedi.
Hedefleri doğrultusunda amatör spora ellerinden gelen her türlü desteği verdiklerini kaydeden Başkan Altepe, “Çabamızın sonuçlarını da alıyoruz. Genç bayanlar atletizm takımı gibi yetiştirdiğimiz sporcular, Türkiye çapında dereceler alıp Avrupa Şampiyonası gibi organizasyonlara katılmaya hak kazanıyorlar” diyerek sevincini dile getirdi.
Büyükşehir Belediyespor Atletizm Şubesi Başkanı Muzaffer Karadeniz ise atletizm sporunu ülke ve kent gündeminde söz sahibi yapmak istediklerini söyledi. Karadeniz, altyapı çalışmaları kapsamında atletizmi tüm okullarda yaygınlaştırmayı hedefleyen projelerinin olduğunu sözlerine ekledi.
Büyükşehir Belediyespor Kulübü Genç Bayanlar Atletizm Takımı, 3 Şubat´ta İspanya´nın Castello şehrinde yapılacak ‘Avrupa Kulüpler Şampiyonası’na katılacak. Genç sporcular, şampiyonada Türkiye´yi temsil edecek 5 takımdan biri olmanın heyecanını yaşıyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 29.01.2013 | Okunma sayısı:3694

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu