Haberler

Büyükşehir’in amatöre desteği sürecek

Font Boyutu

 14 OCAK 2015

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR’İN AMATÖRE DESTEĞİ SÜRECEK
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSA’NIN SPOR KENTİ OLMASI İÇİN BURSA’YA YENİ STADYUM KAZANDIRILMASININ YANINDA TÜM AMATÖR KULÜPLERİ GEREK TESİSLEŞME GEREKSE DİĞER İHTİYAÇLARI ANLAMINDA DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEKLERİNİ SÖYLEDİ.

BURSA - Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın spor kenti olması için Bursa’ya yeni stadyum kazandırılmasının yanında tüm amatör kulüpleri gerek tesisleşme gerekse diğer ihtiyaçları anlamında desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Yıldırım’ın önemli amatör kulüplerinden biri olan Selimspor’un sezon açılışı, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemal Vardar ile kulüp yönetici ve sporcularının katıldığı törenle yapıldı. Açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın hedefleri olan bir kent olduğunu ve bu hedeflerinden birinin de ‘spor kenti’ olduğunu söyledi. Bu amaca ulaşmak için her alanda önemli yatırımlar yaptıklarını dile getiren Başkan Altepe, “Biz sadece stadyum yapmıyoruz. Kentimizdeki tüm amatör kulüplerimizin hep yanında olduk ve yanında olmaya devam edeceğiz. Gerek tesisleşme, gerekse malzeme desteği konusunda elimizden geleni yapıyoruz. Mahalle gençlerine sahip çıkan, gençleri spora yönlendiren bu kulüplerimize büyük önem veriyoruz. Gençlerimiz geleceğimizin en önemli teminatı. Bu doğrultuda yaptığımız yatırımlar Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı tarafından da Türkiye’ye örnek gösteriyoruz. Özellikle spor tesisleri anlamında Avrupa’nın bile üzerine çıkmaya başladık. Ben Selimspor başta olmak üzere tüm amatör kulüplerimize yeni sezonun hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ise, “Genç nüfusumuzla birlikte Yıldırım’ı sporun ve sporcunun şehri haline getireceğiz. Amatör spor kulüplerimizde yetişen gençlerimiz geleceğin yıldızları olacaktır” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 14.01.2015 | Okunma sayısı:2601

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu