Haberler

BÜYÜKŞEHİR’DEN ‘YAZLIK SİNEMA KUMPANYASI’

Font Boyutu

15 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN ‘YAZLIK SİNEMA KUMPANYASI’
- ‘YAZLIK SİNEMA’ NOSTALJİSİ BUGÜNDE YAŞIYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YAZLIK SİNEMA NOSTALJİSİNİ VATANDAŞLARIN AYAĞINA GÖTÜRÜYOR.
- GEÇMİŞİN TADINA DOYULMAZ AÇIKHAVADA SİNEMA KEYFİNİ BUGÜNE TAŞIYAN ‘YAZLIK SİNEMA KUMPANYASI’, 16 TEMMUZ CUMARTESİ GÜNÜ (YARIN) SAAT 21.30’DA MUDANYA SOSYAL TESİSLERİ’NDE ‘NEW YORK’TA BEŞ MİNARE’ FİLMİNİN GÖSTERİMİYLE BAŞLAYACAK.

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yazlık sinema nostaljisini Bursa’da yaşatacak olan ‘Yazlık Sinema Kumpanyası’nın 2 ay boyunca kentin farklı noktalarında vizyona damgasını vuran filmleri vatandaşlarla buluşturacağını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 16 Temmuz Cumartesi günü (YARIN) Mudanya’dan başlayacak olan ‘Yazlık Sinema Kumpanyası’nın tanıtım toplantısında, vatandaşların 2 ay boyunca en sevilen filmleri açıkhavada izleyebileceklerini söyledi. Mudanya Tren İstasyonu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıda programla ilgili bilgiler veren Başkan Altepe, “Bu nostalji ile eski yıllara yeniden dönmek ve kültürümüz olan yazlık sinemanın yeniden canlanması için 2 ay boyunca her gece farklı bir noktada ücretsiz olarak bu etkinliği gerçekleştireceğiz. Yaz akşamları şehrin her köşesinde bu nostaljiyi yaşatalım, Bursa halkına güzel eğlenceler sunalım istiyoruz. Bursa, bu programla bambaşka bir renge kavuşacak” diye konuştu.
Başkan Altepe, Bursa’yı geleceğe taşırken şehrin tüm değerlerini, tarihi ve kültürel özellikleriyle ileriye götürmeye çalıştıklarını da vurgulayarak, “Bursa’mızın yaşayan canlı bir tarih şehri olması noktasında kültür ve sanatın en güzel örneklerini yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.
Başkan Altepe, konuşmasının ardından Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk ve Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirketlerin genel müdürleriyle birlikte ‘New York’ta Beş Minare’ filmini izledi ve kumpanyada ikram edilen patlamış mısırı yedi.

Açıkhavada sinema keyfi
‘Yıldızları Birlikte Seyredelim’ sloganıyla hayata geçirilen ‘Yazlık Sinema Kumpanyası’, 16 Temmuz – 15 Eylül tarihleri arasında ‘Kurtlar Vadisi Irak’, ‘Av Mevsimi’, ‘Takva’, ‘120’, ‘Eşref Paşalılar’, ‘Eyvah Eyvah 2’, ‘New York’ta Beş Minare’, ‘Nefes’, ‘Buz Devri’, ‘Oyuncak Hikayesi’, ‘Mutluluk’ ve ‘Kurtlar Vadisi Filistin’ filmlerini 7 merkez ilçede yaşayan vatandaşlarla buluşturacak. Her akşam saat 21.30’da gösterimi yapılacak olan filmleri izleyen vatandaşlar, aynı anda ücretsiz popcorn ikramından da yararlanabilecek.

‘Yazlık Sinema Kumpanyası’ Programı
16 Temmuz Cumartesi – Mudanya / Mudanya Sosyal Tesisleri – New York’ta Beş Minare – Saat 21.30
17 Temmuz Pazar – Nilüfer / Üçevler Pazar Alanı - New York’ta Beş Minare
18 Temmuz Pazartesi – Yıldırım / Kaplıkaya Şehr-i Yar – Kurtlar Vadisi Irak
19 Temmuz Salı – Gürsu / Zafer Meydanı – Kurtlar Vadisi Irak
20 Temmuz Çarşamba – Osmangazi / Dikkaldırım Pazar yeri – Kurtlar Vadisi Irak
21 Temmuz Perşembe – Kestel / Vani Mehmet Pazar Alanı – Kurtlar Vadisi Irak
22 Temmuz Cuma – Gemlik / SSYL Yaşam Merkezi – Kurtlar Vadisi Irak
23 Temmuz Cumartesi – Güzelyalı Ş. Burhan Z. Parkı – Kurtlar Vadisi Irak
24 Temmuz Pazar – Nilüfer / Çalı Pazar Alanı – Kurtlar Vadisi Irak
2 – 3 Ağustos – Merinos – Kurtlar Vadisi Irak

‘Yazlık Sinema Kumpanyası’ program ile ilgili detaylı bilgiye http://www.bursa.bel.tr/yazlik-sinema/ adresinden ulaşabilirsiniz.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 15.07.2011 | Okunma sayısı:10720

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu