Haberler

BÜYÜKŞEHİR’DEN YAZ TEMİZLİĞİ

Font Boyutu

15 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN YAZ TEMİZLİĞİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE EKİPLERİ, YAZ MEVSİMİ SEBEBİYLE SABAH SAATLERİNDE ANA CADDELERİ ISLATARAK, YOLLARI TEMİZLİYOR.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi itfaiyecileri, yaz mevsiminde araç trafiğinin yoğun olduğu ana arterlerdeki caddeleri ıslatarak, temizliyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na ekipler, güneşli günlerde, sabah saatlerinde, şehir merkezindeki ana arterde yer alan Çekirge, Altıparmak, Atatürk, Setbaşı, İnönü, Haşimişcan, Darmstad, Maksem, Fevziçakmak ve Stadyum caddelerini özel ıslatma ve yağmurlama aparatları olan araçlarla serinletiyor. Yangının yanı sıra diğer saha çalışmalarında da hizmet veren 3 itfaiye aracıyla yapılan ıslatma uygulaması, trafikte seyreden vatandaşların serinlemesini ve araç geçişlerinde tozdan etkilenmemeleri amacıyla hayata geçiriliyor.
Yaz mevsimi boyunca devam edecek olan uygulama ile ilgili açıklama yapan İtfaiye Dairesi Başkanı Orhan Doğan, “Caddelerin ıslatılarak temizlenmesi ve serinletilmesi uygulamasına yaz boyunca devam edeceğiz. Temel amacımız, vatandaşlarımızın seyir halindeyken yollarda sıkıntı yaşamalarını önlemektir” diye konuştu.
Doğanbey Mahallesi’nde inşa edilen TOKİ binalarının inşaat bölgesindeki alanların düzenli olarak özel aparatlı araçlarla ıslatılıp tozlanmanın önüne geçildiğini anlatan Doğan, “Yeni stadyumun temeli atıldığından beri o bölgedeki tozun da önüne geçilmesi için sabahtan gece saat 24.00’e kadar çeşitli zamanlarda 5 kez özel aparatlı araçlarla aynı hizmeti veriyoruz. Yine kentimizin değişik bölgelerinde bu tür çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
Doğan, sosyal belediyecilik anlayışı ile her alanda vatandaşlara en iyi hizmeti vermeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi. İtfaiye ekipleri, caddelerin yanı sıra Kültürpark gibi kentin muhtelif noktalarında da temizlik çalışmalarına devam ediyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 15.07.2011 | Okunma sayısı:5124

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu