Haberler

BÜYÜKŞEHİR’DEN ULUSLARARASI ULAŞIMA DESTEK

Font Boyutu

26 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN ULUSLARARASI ULAŞIMA DESTEK
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ULUSLARARASI YENİŞEHİR HAVAALANI’NIN DAHA ETKİN KULLANILMASI AMACIYLA LUFTHANSA HAVAYOLLARI’NIN MÜNİH-BURSA ARASINDA BAŞLATACAĞI TARİFELİ SEFERLER İÇİN GEREKLİ ULAŞIM DESTEĞİNİ SAĞLAYACAK.
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSA’NIN HAVA ULAŞIM AĞININ DA GENİŞLEMESİ İÇİN HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE HAZIR OLDUKLARINI SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, Lufthansa Havayolları’nın Münih – Bursa arasında başlatacağı tarifeli seferlerde vatandaşların Yenişehir Havaalanı’na ulaşımda bir sorun yaşamamaları için otobüs seferleri başlatacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın hava ulaşım ağının genişlemesi için gerekli tüm desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Seferler 1 Ağustos’ta başlıyor
Bursa ile Münih arasında tarifeli uçak seferlerini 1 Ağustos’ta başlatacak olan Lufthansa Havayolları Türkiye Genel Müdürü Gregor Wende, Bölge Havalimanları Müdürü Dirk Lorenzen, Satış Müdürü Meltem Sığınır ve Türkiye İstasyonları Müdürü Sibel Kartal Doğan, Başkan Altepe’yi Heykel’deki tarihi binada ziyaret etti. Bursa’dan yurtdışına tarifeli sefer başlatan ilk firma olduklarını ve bu konuda belediyenin de desteğini almak istediklerini belirten Satış Müdürü Meltem Sığınır, ilk uçuşun Münih’ten 1 Ağustos’ta, Bursa’dan ise 2 Ağustos’ta yapılacağını söyledi. Münih’ten Bursa’ya Salı, Perşembe, Pazar ve Bursa’dan Münih’e uçuşların ise Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri yapılacağını dile getiren Sığınır, “Uçak Bursa’dan sabah 04.10’da hareket ediyor. Dolayısıyla Münih’e gidecek yolcularımız rahatlıkla sabah 09.30’daki bir toplantıya yetişebilecek. Yenişehir Havaalanı’na ulaşım konusunda Büyükşehir Belediyesi’nden destek bekliyoruz. Hem buradaki yolcuların havaalanına gitmesi, hem de gelen yolcuların kent merkezine ulaşımı konusunda Büyükşehir Belediyesi’nin yardımına ihtiyacımız var” dedi.

Ulaşıma Büyükşehir desteği
Başkan Altepe ise, Yenişehir Havaalanı’nın yıllardır Bursa’ya beklenen katkıyı veremediğini ve buranın aktif hale gelmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını söyledi. Bursa’nın ihracatta ikinci sırada yer alması ve 250’nin üzerinde yabancı firmanın kentte faaliyet göstermesi nedeniyle özellikle Avrupa’ya uçuşların önemine değinen Başkan Altepe, “Hava ulaşımında zorunlu olarak İstanbul’u kullanıyoruz. Uçak kalkmadan 1 saat önce havalimanında olma zorunluluğu ve Bursa – İstanbul arasındaki mesafe de düşünülürse uçağa binmek için 4-5 saat önceden yola çıkmak gerekiyor. Dönüş yolculuğu da düşünüldüğünde neredeyse 1 gün yollarda geçiyor. Ancak artık Yenişehir Havaalanı ile Münih’e oradan da diğer Avrupa ülkelerine geçmek çok daha kolay olacak. İşadamlarımız bir gün içinde oradaki işlerini çözüp tekrar dönebilecek. Bu konuda biz üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Uçuş saatleriyle planlı olarak otobüs seferlerini başlatacağız” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 26.05.2010 | Okunma sayısı:6159

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu