Haberler

BÜYÜKŞEHİR´DEN SURİYELİ MÜLTECİLER İÇİN 1 KAMYON DOLUSU YARDIM

Font Boyutu

 28 ARALIK 2012

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR´DEN SURİYELİ MÜLTECİLER İÇİN 1 KAMYON DOLUSU YARDIM
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (UÜ) ÖĞRENCİLERİNİN SURİYELİ MÜLTECİLER İÇİN DÜZENLEDİĞİ YARDIM KAMPANYASINA 1 KAMYON DOLUSU BATTANİYE VE KIŞLIK GİYECEKLE DESTEK VERDİ.
- KAMPANYAYI DÜZENLEYEN SORUMLULUK SAHİBİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE TEŞEKKÜR EDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, SURİYELİ MÜLTECİLERİN İHTİYAÇLARINI DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE KARŞILAMAYA HAZIR OLDUKLARINI SÖYLEDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi, Uludağ Üniversitesi (UÜ) öğrencilerinin Suriyeli mülteciler için düzenlediği yardım kampanyasına 1 kamyon dolusu battaniye ve kışlık giyecekle destek verdi. Kampanyayı düzenleyen sorumluluk sahibi üniversite öğrencilerine teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Suriyeli mültecilerin ihtiyaçlarını dün olduğu gibi bugün de karşılamaya hazır olduklarını söyledi.

Başkan Altepe, UÜ Tıp ve İlahiyat fakülteleri öğrencilerinin düzenlediği ve Suriyeli mültecilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik kermeslere katıldı. U.Ü. Rektörü Prof.Dr. Kamil Dilek ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mustafa Güllülü ile birlikte ilk olarak Tıp Fakültesi öğrencilerinin düzenlediği kermesi ziyaret eden Başkan Altepe, burada yapılan çalışmalar hakkında ilgililerden bilgiler aldı. Daha sonra İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin düzenlediği kermese geçen Başkan Altepe, burada da öğrencilerin satışa sunduğu hamur işi gıdaların tadına baktı.

UÜ ve öğrencileri tarafından ortaklaşa düzenlenen yardım kampanyasına destek vermekten dolayı mutluluk duyduklarını belirten Başkan Altepe, dost ve kardeş Suriye halkının yanında olduklarını ifade etti. Yardım kampanyasına destek anlamında kendilerine iletilen talepleri 1 gün içerisinde sonuçlandırdıklarını belirten Başkan Altepe, "Geçen günlerde üniversite öğrencileri bizden taleplerde bulunmuşlardı. Biz de hemen harekete geçerek, istenilen malzemeleri temin ettik. Başta battaniye olmak üzere kışlık giyeceklerden oluşan 1 kamyon dolusu malzemeyi, bugün itibariyle arkadaşlarımızın anlamlı kampanyasıyla buluşturduk" dedi.

Bu tür sosyal sorumluluk projelerine Bursa olarak sürekli sahip çıktıklarını kaydeden Başkan Altepe, bugün olduğu gibi bundan sonra da benzer kampanyalara destek vermeye hazır olduklarını ifade etti. Başkan Altepe, "Suriyeli mültecilerin ve zorda kalanların neyi eksikse, Bursa ve Büyükşehir Belediyesi olarak ihtiyaçları gidermeye hazırız" diye konuştu.

UÜ Rektörü Prof.Dr. Kamil Dilek ise, kampanyayı düzenleyen öğrencilere teşekkür etti. Zorda kalan insanlara yardımcı olmanın kendilerine memnun ettiğini belirten Rektör Dilek, "Büyükşehir Belediyemizin ve Başkanımızın desteği, ayrıca bizleri mutlu etti. Kampanyaya desteğinden dolayı sayın başkanımıza teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.


BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 28.12.2012 | Okunma sayısı:4538

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu