Haberler

BÜYÜKŞEHİR’DEN SPORA DESTEK SÜRÜYOR

Font Boyutu

 10 HAZİRAN 2010

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN SPORA DESTEK SÜRÜYOR
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN PROJELENDİRİLEN SPOR SALONU İNŞAATLARI ZİNCİRİNE ŞÜKRÜ ŞANKAYA ANADOLU LİSESİ SPOR SALONU İLE BİR HALKA DAHA EKLENDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin farklı noktalarında ve okullarda yapılandırılan spor salonlarına Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi spor salonu ile bir yenisi daha eklendi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi bahçesinde projelendirilen spor salonunun temeli törenle atıldı.
Bursa’yı daha yaşanabilir ve sağlıklı bir kent haline getirmek için çalıştıklarını kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın adını dünyaya duyuran değerlerin arasında sporun da önemli bir yer tuttuğunu söyledi. Süper ligde Türkiye şampiyonu olan Bursaspor’un buna en güzel örnek olduğunu dile getiren Başkan Altepe, “Bursa, spor kenti. Bursa’da sporda her branşta güçlü olmalıyız, temelden sporcu yetiştirmeli ve milli takımlara sporcu veren bir kent olmalıyız” dedi.

“Semtlerimiz çağdaş bir görünüme kavuşsun”
Bursa’nın her alanda lider olduğunu ifade eden Başkan Altepe, kendi değerlerinin kıymetini bilen Bursa’nın gelişimi ve kalkınmasının da herkes tarafından görüldüğüne değindi. Bursa’da spor alanında önemli yatırımlar yapıldığını söyleyen Altepe, “Her semtte yeşil alanlar, vatandaşların yaya ulaşabileceği spor ve oyun alanları olsun istiyoruz. Semtlerimiz çağdaş bir görünüme kavuşsun. Bursa’yı büyüklerimizden emanet aldık, gelecek nesillere miras bırakacağız. Bu şehre hep birlikte sahip çıkalım” diye konuştu.
Şükrü Şankaya’nın her zaman spora destek veren biri olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, “Bursa’da en büyük avantajımız genç nüfusumuz. Bursa’da yapılan tesisler önemli başarıları da beraberinde getiriyor. Kültürpark’tan Fidyekızık’a, Bağlarbaşı’ndan Değirmenönü’ne kadar pek çok noktada spor tesisleri çalışmalarımız sürüyor. Bir yandan temeller atıyoruz, bir yandan çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

“Spor salonu yeni öğretim yılında tamamlanacak”
Yatırımların karşılığını almanın mutluluğunu yaşadıklarını da belirten Başkan Altepe, Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi Spor Salonu’nun 712 metrekare alan üzerinde projelendirildiğini, tesiste basketbol ve voleybolun yanı sıra pek çok branşın yapılabileceğini söyledi. Çelik çatılı yapılacak olan ve seyirci tribünlerinden idareci salonlarına kadar her türlü ihtiyacın cevap bulacağı spor salonunun yeni eğitim ve öğretim yılında hizmete açılacağını müjdeleyen Başkan Altepe, spor salonunun Yunuseli bölgesindeki tüm gençlere hitap edeceğini de dile getirdi.

“Bursa artık dünyada yarışıyor”
İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar da konuşmasında Bursa’da devletin ve yerel yönetimlerin eğitime önemli oranda katkı sağladığını belirtti. Bursa’nın bu anlamda şanslı olduğunu dile getiren Gülsar, “Geleceğimizin kaliteli olması için gençlerimize kaliteli mekanlar sunmalıyız. Bursa’da yapılan spor salonları başarılı sporcuların yetişmesine fırsat veriyor. Badminton branşında Bursa, dünya ikinciliği ve üçüncülüğünü aldı. Bursa artık dünyada yarışıyor” şeklinde konuştu.

“Bursa’dan şampiyonlar çıksın istiyoruz”
Büyükşehir Belediyesi’nin Osmangazi ilçesinde yatırım yapmasının sevincini yaşadığını anlatan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da “Bursa’da en yoğun spor tesisi Osmangazi Belediyesi sınırlarında faaliyet gösteriyor. Ancak bunlara ek olarak yeni spor tesisleri de inşa ediliyor. Bu çalışmaların sonucunda bizim de gençlerimizden bir isteğimiz var. Bundan sonraki süreçte Bursa’dan Türkiye ve dünya çapında şampiyonlar çıksın istiyoruz” dedi.
Dündar, gençlerin eğitimlerinin yanı sıra spor faaliyetlerine de ağırlık verdikleri takdirde her anlamda daha başarılı olacaklarını söyledi.

İlk harç atıldı
Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, Osmangazi Kaymakamı Osman Taştan, AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar ve Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi Müdürü Feridun Çelik butona basarak spor salonunun temeline ilk harcı döktü.
Öte yandan Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ile AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Tahsin Kara, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Mümin Demir, AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Metin Düvencioğlu ve Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi öğrencileri de temel atma töreninde hazır bulundu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 10.06.2010 | Okunma sayısı:9743

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu